logo
Piątek, 16 listopada 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Jak uchronić się przed niekonwencjonalnymi zachowaniami?
Autor: Ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-04 21:06

Jakiś czas temu przebywałam na oddziale leczenia nerwic. Zaskakujące było to, że już po krótkim czasie pobytu na oddziale, gdy chodziło o sprawy wiary ludzie przybiegali do mnie z problemem. Dostęp do kapłana był utrudniony, a ludzie zwyczajnie bali się lub wstydzili się do niego pójść. Więc często spełniałam funkcję pośrednika. Pewnego razu byłam naprawdę zdumiona. Przyszła do mnie koleżanka z pokoju obok, że mają w pokoju „nową koleżankę”, która gdy dotyka ludzi odbiera im energię. Dwie panie w pokoju leżały na łóżkach i nie poruszały się. Pobiegłam zaraz do ojca zakonnika, który przebywał na oddziale zamkniętym ogólnym, również jako pacjent, przeżywał bowiem traumę po brutalnym ataku na siebie. Ojciec zaraz przyszedł był z nami długo, modlił się, potem sporo opowiadaliśmy i śmialiśmy się. Po tym wydarzeniu, wszystko wróciło do normy. Dwa dni później spotkałam ową „nową koleżankę” w łazience. Dotykała mnie, ale nic się nie działo. Nie odbierała mi energii. Na koniec mi groziła. Gdy wspominam to wydarzenie, zastanawiam się, co się stało takiego, że nie miała nade mną mocy? Czy aż taka była moc modlitwy tego skromnego zakonnika? Jak uchronić się w przyszłości przed czymś takim?

 Re: Jak uchronić się przed niekonwencjonalnymi zachowaniami?
Autor: Franciszka (---.146.107.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-11-04 22:47

Myślę, że modlitwa miała tu znaczenie. W ogóle, jeśli ktoś żyje w stanie łaski uświęcającej, to nie działają na niego takie "sztuczki" z odbieraniem energii. Oczywiście, jeśli ta kobieta groziła ci, to mogła też wyrządzić ci krzywdę fizyczną. Nie lekceważyłabym tego i na wszelki wypadek, unikałabym kontaktów z tą osobą.

 Re: Jak uchronić się przed niekonwencjonalnymi zachowaniami?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-11-04 23:30

Czy była to moc modlitwy?
Być może. Rzeczywiście była to moc modlitwy, lub może lekarstwa zadziałały. Albo Pan Bóg posłużył się jednym i drugim.

 Re: Jak uchronić się przed niekonwencjonalnymi zachowaniami?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-11-05 17:02

W ogóle nie mamy żadnych dowodów, że ktokolwiek miał do czynienia z rzeczywistym "odbieraniem energii", o ile takie istnieje. Wszystko może być światem złudzeń i sugestii, zwłaszcza na takim oddziale. Najważniejsze jest trwanie przy Panu Bogu, w łasce uświęcającej, i równoczesne stosowanie się do terapii. Nie ma większego sensu rozmyślanie, dlaczego nie doświadczyłaś jakichś tam wrażeń. To do niczego ważnego nie prowadzi. Nie zaprzątaj sobie tym głowy, módl się regularnie.

 Re: Jak uchronić się przed niekonwencjonalnymi zachowaniami?
Autor: n (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-12-03 16:45

Po co sobie tym zaprzątasz głowę? Na co Ci odpowiedź na to pytanie? Będziesz od tego zdrowsza? Szczęśliwa? Ktoś "odbiera energię"? Wiesz jak to brzmi? Ano brzmi rodem z oddziału psychiatrycznego. I tak w tym wypadku jest czyli w zasadzie wszystko trzyma się kupy, za przeproszeniem. I tym bardziej zachęcam Cię do nie zaprzątania sobie tym czymś głowy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka:

  

Zaduszki