logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak budować motywację na każdy dzień z Bogiem?
Autor: Mariusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-06 13:38

Witajcie bracia i siostry ! Chciałbym poprosić Was o pomoc w poukładaniu pewnego schematu. Jak ogólnie wiadomo, to jakimi myślami i motywacją napełnimy się rano, wpływa na resztę dnia w duużej mierze. Staram się w ten sposób motywować, aby każdy dzień przeżyć jak najlepiej, mam jednak kilka problemów z fałszywym obrazem Boga.
Często nachodzą mnie myśli typu "A co jeśli to co planuję czy robię nie jest Bogu miłe, może On by chciał abym robił coś innego?" Są dość natrętne i odbierają mi motywację do działania. Osobiście chciałbym założyć rodzinę, mam kierunek, który jest ciekawy i kształce się zaocznie, tylko nie wiem dlaczego, ale dręczą mnie myśli, że może robię to niepotrzebnie, że pewnie i tak nie będę zbawiony, że Bóg jest daleko ode mnie, że nie chce mi pomóc w moich planach.
No i jak się ma stwierdzenie, które często czytam "Zrezygnuj z siebie, ze swoich planów, na rzecz Boga, a On Cię poprowadzi"? Prawdopodobnie źle to interpretuję, ale bardzo mnie to demotywuje. Co mam w sumie robić?
Modlić się tak długo aż Bóg mi da jakiś znak?
Skąd mam wiedzieć, że takie plany jak Wam przedstawiłem są Bogu miłe? Gdybym wiedział że są, to chyba nie ma większej motywacji na świecie. Ale codziennie dręczą mnie takie myśli i wątpliwości. Nie czuję powołania gdzie indziej, raczej myślę o nich niechętnie, wydaje mi się, że rodzina to jest to.
Jak mam rozpoznać Bożą wolę?
Jak mam budować motywację na każdy dzień z Bogiem?
Jak pozbyć się takich nieprawdziwych obrazów?
Nie chcę też sobie wmawiać "Tak, wszystko co robię, jest miłe Bogu i On tak chce" no bo tego nie wiem. możecie mi troche rozjaśnić sytuacje?

 Re: Jak budować motywację na każdy dzień z Bogiem?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-11-06 17:47

Czytaj Słowo Boże, np. z dnia. Wieczorem na następny dzień, rano powtórz, po południu. Fajna książka: Krzysztof Wons SDS "Jak żyć Słowem Bożym na co dzień": (klik). Weekendowe sesje formacyjne na ten sam temat są prowadzone w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie (klik). (warto przyjechać - to wielkie przeżycie modlitwy i ciszy). I przy okazji można poznać Zgromadzenie Salwatorianów, które również tutaj (na katolik.pl) nas gości. 😊

 Re: Jak budować motywację na każdy dzień z Bogiem?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-11-06 19:32

Sprawa jest w zasadzie prosta.
Jeśli oddajesz się Panu Bogu, codziennie, świadomie, systematycznie, oddajesz wszystkie swoje myśli, wyobrażenia, twoją pracę, spotkania z ludźmi, to co będziesz spożywał, nawet oddajesz MU swoją wolę, wszystko, to Pan Bóg się wszystkim zajmie, zgodnie z Jego wolą. Choć Tobie może się wydawać, że sprawy idą nie po Twojej woli, bądź spokojny. Ojciec działa.

Pan Jezus powiedział:
"Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić." [J 15,5]

Tak więc albo Pan Jezus będzie działał w Tobie, przez Twoje przyzwolenie, albo ktoś inny podstępnie działać będzie w Tobie.

 Re: Jak budować motywację na każdy dzień z Bogiem?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-06 19:51

Mariusz, mam wrażenie, że jesteś "zaprogramowany" w swoich działaniach, ustawiony w jakimś swoistym regulaminie postępowania.
A Bóg to miłość, wolność, oddanie, przyjaźń, zaufanie, zdrowa spontaniczność.

Dziękuj Bogu za dar życia, za otrzymane talenty, za łaskę wiary, za pragnienie dobrego, prawego życia i zbawienia.
Módl się każdego dnia do Ducha Świętego o natchnienie w działaniu, modlitwie, planach.
Módl się o uwolnienie od zwątpień, lęku przed Bogiem. Bóg jest Miłością, jest z Tobą.
Jakiego znaku oczekujesz? Już go dostajesz. Masz pragnienie miłości do Boga, miłości rodzinnej, dbasz o przyszłość, byt.
Bogu miłe jest szczęście człowieka. Szukaj znaku, w tym co osiągasz ale też i w upadkach, które umacniają, dają doświadczenie.

"...Co mam w sumie robić?" Robić swoje:) Dbać o samorozwój, żyć zgodnie z nauką Chrystusa, spełniać pragnienia, założyć rodzinę do czego czujesz powołanie.

"tylko nie wiem dlaczego, ale dręczą mnie myśli, że może robię to niepotrzebnie, że pewnie i tak nie będę zbawiony, że Bóg jest daleko ode mnie, że nie chce mi pomóc w moich planach." To podszepty Szatana.
By się z nich wyzwolić przystępuj często do Sakramentu Pokuty i Pojednania oddając swoje zwątpienia Chrystusowi.
Adoruj Najświętszy Sakrament podczas wystawienia bądź w tabernakulum, to Twoja najbardziej osobista, bezpośrednia rozmowa z Panem Bogiem. Powierzaj Mu wszystko co budzi lęk.
Czerp siłę z przyjmowanej Komunii Świętej, gościsz w swoim sercu żywego Chrystusa.
Jako ludzie nie jesteśmy w stanie sami osiągnąć szczytu ufności, proś o tę łaskę w modlitwie.

Prawdziwego obrazu Boga szukaj na stronach Pisma Świętego. Może na początek pomedytuj nad 1 Listem Św. Jana.
W Księdze znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, te egzystencjonalne, dotyczące planów życiowych również. Poprzedź lekturę Pisma Świętego modlitwą do Ducha Świętego by uzdolnił Cię do przyjęcia Słowa Bożego, do zrozumienia.

Proponuję Ci lekturę książki ks P. Pawlukiewicza " Bóg dobry aż tak" To książka o miłosierdziu i miłości, która nie ma sobie równych. Tak kocha tylko Bóg.

"O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą? Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę?
Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen." (Rz 11, 33-36)

Mariusz, to słowa św. Pawła z dzisiejszej Liturgii mszalnej. Odnieś je do siebie.

 Re: Jak budować motywację na każdy dzień z Bogiem?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-11-16 19:35

Dobrą wolę, jeśli posiadamy i podejmujemy działanie, to znaczy że jest to zgodne i prowadzi do Boga.

Dlatego sam odpowiedz sobie, czy to działanie w Twoim życiu jakie podejmujesz jest Twoją złą wolą? Myślę, że jest jak najbardziej dobrą wolą. To co pochodzi i prowadzi do Boga to szczerość, miłość, dobra wola. Tak pełnimy wolę Bożą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: