logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 W jakim celu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia?
Autor: Noemi (---.play-internet.pl)
Data:   2017-11-08 19:56

Czy w/w koronka jest modlitwą o wybaczenie grzechów czy o pomoc w trudnych sprawach naszego życia?

 Re: W jakim celu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-08 21:12

Koronka do Miłosierdzia Bożego jest modlitwą miłości i ufności:) Jest błaganiem o wybaczenie, prośbą o pomoc, uwielbieniem Bożego Miłosierdzia. Po 'Ojcze nasz' jest jedyną podyktowaną przez Pana Jezusa, przypieczętowana Zbawienną Obietnicą Pana Jezusa. Warto o niej poczytać w internecie:)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten, gdy wszystko zawierzone jest Bożemu Miłosierdziu.

 Re: W jakim celu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia?
Autor: Franciszka (---.146.251.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-11-08 21:49

Pan Jezus podyktował siostrze Faustynie tę Koronkę, w której modlimy się o "przebłaganie za grzechy nasze i świata całego":
www.faustyna.eu/koronka-do-milosierdzia-bozego.htm
Oczywiście modlimy się do Pana Jezusa Miłosiernego w różnych intencjach. Liczne świadectwa osób, które dostąpiły cudów Jego Miłosierdzia, świadczą o tym, że w modlitwie potrzebna jest wiara. Tak naprawdę bez niej nie ma cudów.
Więcej na https://www.faustyna.pl/zmbm/swiadectwa/

 Re: W jakim celu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia?
Autor: ll (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2017-11-09 13:29

Poczytaj na www.faustyna.pl

 Re: W jakim celu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia?
Autor: Dzienniczek (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2017-11-09 22:20

Do odmawiania Koronki przywiązał Pan Jezus jedną obietnicę ogólną i obietnice szczegółowe. Obietnica ogólna brzmi:
Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. Przez nią - powiedział Pan Jezus innym razem - uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z moją wolą. Wola Boga jest wyrazem Jego miłości do człowieka, więc wszystko, co jest z nią niezgodne, jest albo złe albo szkodliwe i nie może być przez najlepszego Ojca udzielone.

Obietnice szczegółowe dotyczą godziny śmierci: Ktokolwiek będzie ją (koronkę) odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinie śmierci (...). Chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski nieskończonego miłosierdzia mojego. Chodzi tu o łaskę nawrócenia i bogobojną śmierć w stanie łaski Bożej. Wielkość tej obietnicy polega na tym, że warunkiem otrzymania tej łaski jest, aby chociaż raz odmówić całą koronkę tak, jak ją Jezus ustanowił: z ufnością, pokorą i żalem za grzechy. Tę samą łaskę - nawrócenia i odpuszczenia grzechów, otrzymują konający, jeżeli inni przy ich łożu tę koronkę odmawiać będą. Kiedy przy konających - mówi Jezus - odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę. Trzecia obietnica dotyczy doczesnej strony zgonu - podczas, gdy dwie poprzednie dotyczą jej wartości wiecznej. Ta obietnica przewiduje dwie ewentualności:

- tę, kiedy umierający sam odmawia koronkę: zatwardziali grzesznicy, gdy ją odmawiać będą, napełnię dusze ich spokojem, a godzina śmierci ich będzie szczęśliwa;

- tę, gdy odmawiają ją inni u łoża konającego: Gdy tę koronkę przy konającym odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą, nie jako sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny.

Do wszystkich dusz, które uwielbiać będą miłosierdzie Boże, skierował Pan Jezus obietnicę, że w godzinie śmierci nie doznają przerażenia, miłosierdzie moje osłoni je w tej ostatniej walce. Ponieważ czcić miłosierdzie Boże znaczy to samo, co pokładać w nim ufność, dlatego odmawianie koronki musi wypływać z wewnętrznej ufności w dobroć Boga.

Odmawianie koronki nie tylko powinno być zewnętrznym aktem wewnętrznej ufności, ale także winno odznaczać się wytrwałością. Jezus obiecał, że przez nią można uprosić wszystko, ale nigdzie nie powiedział - wyjąwszy łaskę dobrej śmierci - że po jednorazowym jej odmówieniu. Wytrwałość jest wyrazem wielkiej ufności.

Ze względu na wielkość szczegółowych obietnic przywiązanych do tej modlitwy, Pan Jezus kieruje do kapłanów wezwanie: kapłani będą ją podawać grzesznikom jako ostatnia deskę ratunku.

Tekst koronki do Miłosierdzia Bożego znany już był przed wojną, jeszcze za życia s. Faustyny. Tekst został wydrukowany na drugiej stronie obrazka Jezusa Miłosiernego i w broszurce o Chrystusie, Królu Miłosierdzia. Dziś modlitwę tę odmawia cały katolicki świat.

 Re: W jakim celu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia?
Autor: B. (---.184.128.141.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2017-11-10 02:24

Wczytaj się uważnie w słowa Koronki i zastanów się nad ich znaczeniem.
"Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata."
Tymi słowami akceptujesz Ofiarę Jezusa i Wolę Ojca dotyczącą tej Ofiary, przyłączasz się do złożenia tej Ofiary z Syna, jakby skazujesz Jezusa na mękę i śmierć, chociaż z bólem i miłością. Akceptujesz więc najgłębszy sens tej ofiary. Sami z siebie (tj. bez Boga i Jego Praw) jesteśmy zdolni do największych okrucieństw (np. niemiecki obóz koncentracyjny w Łodzi dla dzieci (!) polskich w czasie II wojny światowej). Bóg dał Prawo, ale i szansę zbawienia dla nieprzestrzegających Prawa (grzeszników). Dał Siebie za nas, niejednokrotnie zasługujących na piekło. Odmawiając Koronkę korzysz się i błagasz: "Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i CAŁEGO świata." Czyli jakby prosisz "ratuj Boże KAŻDĄ duszę".
Jakiś czas minął, zanim zdecydowałam się wypowiedzieć słowa tej Koronki. Ale uznałam, że tak, że powinnam.
Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: