logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Marine (---.fiberway.pl)
Data:   2017-11-20 08:41

Co to znaczy szukać królestwa Bożego?
Dlaczego troska o przyziemne sprawy nie jest nim?
Mam nie troszczyć się o jedzenie a jednocześnie realizować nakaz miłosierdzia "nagich przyodziać", "głodnych nakarmić"?

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-11-20 16:52

"Mam nie troszczyć się o jedzenie".
Zauważ jedno małe słówko. Przysłówek. Wróć do Biblii. Tam jest:
"Nie troszczcie się ZBYTNIO" (Mt 6, 25).
Może teraz inaczej sformułujesz swoje pytanie?

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-11-20 21:20

W odpowiedzi cytat z Biblii:
"Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, Jezus odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»."
Łk 17, 20-21

Szukać Królestwa Bożego znaczy poznawać Jezusa Chrystusa przez czytanie, smakowanie tego co na kartach Biblii a potem wprowadzać to w życie, a jak sama piszesz życie jest bardzo przyziemne szczególnie, kiedy rodzi się w nim Bóg.

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-11-20 22:07

"Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać" (Mt 6, 25)

"Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać?  Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie" (Mt 6, 31-32)

"Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy" (Mt 6, 33-34)

Nie warto zbytnio zabiegać o dobra ulotne i mało trwałe. Warto gromadzić skarby dobrych uczynków i tego, co się Dobremu Bogu podoba a On w swej łaskawości będzie nas wspierał w działaniu :)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas :)

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: M. (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-20 22:46

https://www.youtube.com/watch?v=KlrD3V-nZUo

Bardzo dobre kazanie na temat tego fragmentu Ewangelii.

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: ??? (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-11-23 12:22

Odpowiedź już dostałaś. Chciałbym zwrócić uwagę, że twój błąd jest charakterystyczny. Zaczęło się już w Raju: "A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»".
"On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło». Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski." I tak uzyskali "wiedzę", a pozbyli się niewinności. (Zamienili złoto na tombak)
Towarzysz Lenin cytował św. Pawła prawie dokładnie. Św. Paweł powiedział: "Kto nie pracuje, niech też i nie je"

/Nieprawda. Św. Paweł napisał: 'Kto NIE CHCE pracować, niech też nie je'. 2 Tes 3, 10b. moderator/

Lenin uczynił z tego pouczenia obowiązującą w jego raju zasadę: "Kto nie pracuje, ten nie je". Problem w tym, że w komunistycznym raju wszyscy głodowali, a praca była mordercza.
Odpowiem i ja: Ależ troszcz się, troszcz. Tylko czy rzeczywiście chcesz by jedzenie było jedynym przedmiotem twojej troski? Jak dla mnie to będzie smutne życie...

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Marine (---.fiberway.pl)
Data:   2017-11-24 21:53

Jedynie chcę zrozumieć o co chodzi Panu Bogu. Po co "nakarmić ubogich" skoro "nie troszczcie się o to co macie jeść".

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Amelia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-25 09:11

Chciałam tylko zauważyć, że "Nie troszczcie się ZBYTNIO" to błędne tłumaczenie. Od V wydania Biblii Tysiąclecia usunięto to słowo.

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2017-11-25 14:35

Moze tez chodzi o to zeby nie troszczyc się o jedzenie dla SIEBIE. Ale o siebie nawzajem np. ubogich. Bóg chce aby się dzielic tym co się ma z innymi, a nie tylko dla siebie.
Troska o przyziemne sprawy odciąga od Królestwa Bozego. Mozna porownac to do zony Lota ktora obrocila się w stronę Sodomy, tak jakby chciala? tam wrócic i nie opuszczac miasta i co tam zostało. Nie posluchala Boga i zmienila sie w słup soli. A zeby wejsc do Nieba trzeba byc gotowym aby zostawic wszystko, nie przywiązywac się zbytnio i dzielic się z innymi dobrami.

 Re: Mam nie troszczyć się o jedzenie?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-11-25 17:08

"Chciałam tylko zauważyć, że "Nie troszczcie się ZBYTNIO" to błędne tłumaczenie. Od V wydania Biblii Tysiąclecia usunięto to słowo".

Niedokładnie. W wyd. V BT "Nie troszczcie się zbytnio" zastąpiono słowami "Nie martwcie się". Nie usunięto więc wyłącznie słowa "zbytnio". Troskę można rozumieć jako niepokój lub dbałość. W tym fragmencie chodzi o niepokój, który jest lepiej - bo jednoznacznie - wyrażony przez użycie tego nowego określenia.

"Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie?" Mt 6, 25 wyd IV

"Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie?" Mt 6, 25 wyd V

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: