logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nowenna - zacząć od nowa czy kontynuować?
Autor: Maks (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2017-11-24 12:44

Witam

Mam pytanie w sprawie odmawiania Nowenny. W poniedziałek zacząłem odmawiać Nowennę Do św. Maksymiliana Kolbego.
Niestety z braku doświadczenia w tych sprawach dopiero we wtorek "zauważyłem" że odmawiam ją nieprawidłowo ale dalej się modliłem wierząc że liczy się szczera intencja i chęć i modlitwy i lepiej póżno niż wcale zacząć odmawiać ją prawidłowo.
We czwartek miałem kryzys i w ciągu dnia przekładałem z godziny na godziny odmówienie Nowenny aż w końcu zrezygnowałem i nie pomodliłem się. Pytanie brzmi co teraz?
zacząć od nowa? Kontynuować? Zależy mi na wstawiennictwie Św. Kolbego w pewnej ważnej sprawie i w ogóle na Jego opiece gdyż jest mi bardzo bliski ale nie wiem co mam teraz zrobić.
Wczorajszy dzień był chyba próbą na której poległem.

Pozdrawiam wszystkich.

 Re: Nowenna - zacząć od nowa czy kontynuować?
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-11-24 14:22

Jestem jak najdalej od traktowania modlitwy formalnie, na zasadzie musi być tak i tak, bo jak nie... to co? Nie zadziała? To nie magia, to modlitwa. ALE wybrałeś sobie nowennę, która jest modlitwą szczególną. Nowenna zakłada, że będzie się ją odmawiało w kolejne (zwykle 9) dni. W innym przypadku (np. dziś mi się nie chciało, wczoraj zabrakło sił, a przedwczoraj nie wiedziałam jak), to zwykła modlitwa. Napisałam zwykła, żeby ją odróżnić od nowenny a nie żeby dzielić na modlitwy zwykłe i niezwykłe.
Będąc na Twoim miejscu, zaczęłabym od początku, w końcu zacząłeś dopiero w poniedziałek;) Jeśli masz problemy z odmawianiem nowenny, to może po prostu będziesz się modlił po prostu za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbego? Proponuję tak, bo znam swoje ograniczenia. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Nowenna - zacząć od nowa czy kontynuować?
Autor: irena (---.d-com.pl)
Data:   2017-11-25 07:18

Zacznij od nowa, ale wcześniej poproś św. Ojca Kolbego o wytrwałość

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: