logo
Piątek, 19 października 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Gdzie po chrzescijansku spedzic Sylwestra 2017/2018?
Autor: Janek i Magda (---.mynet.com.pl)
Data:   2017-11-27 21:34

Witamy :)

Zastanawiamy się, jak możemy po chrześcijańsku spędzić sylwestra z 2017 na 2018. (Jesteśmy parą ale jeszcze nie małżeństwem). Jesteśmy z zachodniej małopolski i wschodniego śląska. Swego czasu organizowane były "ekstremalne" sylwestry u Benedyktynów w Tyńcu. Szukamy chrześcijańskiego sposobu na przywitanie Nowego Roku, a jak takowego ciężko będzie znaleźć, to choć takie miejsce/imprezę gdzie się nie pije alkoholu, lub z dużym umiarem.

Pozdrawiamy

 Re: Gdzie po chrzescijansku spedzic Sylwestra 2017/2018?
Autor: Aś (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2017-11-28 00:10

Szkoda, ze nie jesteście z Podkarpacia lub archidiecezji przemyskiej. Ruch Apostolstwa Młodzieży AP od lat organizuje zabawę sylwestrową w Przemyślu tj. dyskoteka, o północy wspólne wyjscie na Mszę Świętą. Sylwester oczywiscie bezalkoholowy, ale zabawa przednia, polecam bo kilka razy byłam:), koszt 70 zl. Ludzie z RAMu działają też w Krakowie, Rzeszowie i Lublinie, więc może i tam coś organizują. Jakby co to do Sylwestra w Przemyślu dołączam link z wiecej info :), może ktoś z forumowiczów będzie zainteresowany :)
http://ram.przemyska.pl/dzialalnosc-2/sylwester-20172018/
Pozdrawiam rowniez :)

 Re: Gdzie po chrzescijansku spedzic Sylwestra 2017/2018?
Autor: justyna (---.sileman.net.pl)
Data:   2017-11-28 08:59

Po raz drugi w Krakowie odbędzie się "Sylwester z Ubogimi". Akcję można wesprzeć modlitwą, datkiem, darem materialnym, a także przygotowując posiłek. - Nie chcemy nikogo zmieniać czy też pomagać na siłę. Chcemy jedynie dać poczuć drugiemu człowiekowi, że jest dla kogoś ważny - mówi Magdalena Chyłka, koordynatorka spotkania.

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia nie zabrakło pięknie udekorowanej sali, wodzireja czy pysznych potraw. O północy kilkudziesięciu uczestników zabawy wzięło udział w Eucharystii, poprzedzonej konferencją Henryka Krzoska, który podzielił się świadectwem swego życia w bezdomności. Na koniec każdy z gości otrzymał noworoczny prezent.

- To wydarzenie było czymś więcej niż tylko wspólnie i radośnie spędzonym wieczorem sylwestrowym. Przełamało granice, w których są zamykane na co dzień osoby samotne i bezdomne. Bardzo mocno uwrażliwiło nas na problemy bliźniego w potrzebie - oceniła Magdalena Chyłka, koordynatorka spotkania.

Jak podkreśliła, wydarzenia z udziałem osób potrzebujących i bezdomnych pozwalają poznać konkretnego człowieka często z bardzo trudną historią życia, a im samym doświadczyć tak potrzebnego zainteresowania ich losem.

- Nie chcemy nikogo zmieniać czy też pomagać na siłę. Chcemy jedynie dać poczuć drugiemu człowiekowi, że jest dla kogoś ważny. Nasze spotkanie nie zmieni codziennej sytuacji potrzebujących, ale chcemy poprzez nie okazać im szacunek i uwrażliwić innych ludzi na problem ubóstwa, które często jest niezawinione - wyjaśniła.

Przygotowanie tegorocznego krakowskiego "Sylwestra z Ubogimi" można wspomóc na wiele sposobów. Organizatorzy proszą przede wszystkim o modlitwę: "Westchnij do Boga, by uczynił możliwym to, co nam może wydawać się niemożliwe".

Potrzebne są też datki materialne. Darowizny, które zostaną przeznaczone na zakup jedzenia i darów do paczek, opłaty za wynajem sali, paliwo czy media oraz przygotowanie dekoracji, można wpłacać na konto: 65 1240 4722 1111 0010 7034 2098 (Bank Pekao SA; Parafia pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, ul. Dobrego Pasterza 4, 31-416 Kraków).

Zbierane są też dary materialne, które zostaną przekazane uczestnikom sylwestrowej zabawy - czapki, szaliki, ciepłe skarpety, rękawiczki, termosy, koce czy środki higieniczne. Tuż przed samym wydarzeniem będzie można przygotować także jedzenie w postaci wędlin, chleba, owoców, ciast, napojów czy konkretnych posiłków.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, przygotowywanym przez młodzież z różnych krakowskich wspólnot, grup i organizacji, są dostępne na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

Inspiracją dla krakowskiej odsłony akcji był "Sylwester z Ubogimi" odbywający się już od ponad 20 lat w Katowicach. Co roku uczestniczy w nim około 150-200 bezdomnych i ubogich, którzy mają okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku i wspólnej modlitwie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: