logo
Piątek, 19 października 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy ma szanse na zbawienie?
Autor: julia (---.tks.pl)
Data:   2017-11-28 11:22

Szczęść Boże,
Chciałabym zadać pewne pytanie, Jeżeli ktoś miał powołanie klasztorne i nie odpowiedział na nie, zagłuszał w sobie głos Boga, miał do Niego żal, nie chciał wypełnić woli Bożej, miał zatwardziałe serce na napomnienia Boże, przez swoje zachowanie doprowadził do wielu nieszczęść i cierpienia niewinnych ludzi. Jednak przed śmiercią się opamiętał i bardzo żałował za swoje grzechy. Czy taka osoba ma szanse na zbawienie? Mimo, ze nie bedzie mogła wypełnic woli Bożej co do życia w świetości.

 Re: Czy ma szanse na zbawienie?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-28 13:59

<< I dodał: "Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa". Jezus mu odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju".>>
(Łk 23, 42-43)

"A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego - wyrocznia Pana Boga - a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył?" (Ez 18, 21-23)

Przeczytaj przypowieści np. z Ewangelii św. Łukasza rozdział 15

Pan Bóg daje życie wieczne każdemu skruszonemu grzesznikowi. Módl się w intencji tej osoby, ofiaruj msze święte, odpusty, by pomóc przejść drogę czyśćca.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: