logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Każdy człowiek jest wyjątkowy dla Boga?
Autor: Ktoś (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2018-01-31 11:54

Gdzie Jezus powiedział, że każdy człowiek jest wyjątkowy, jedyny, szczególny dla Niego? Gorszą świadomością jest to, że nie każdy jest indywidualny dla Pana Boga, niż brak wiary w Jego istnienie.

 Re: Każdy człowiek jest wyjątkowy dla Boga?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-01-31 13:45

Jest w Biblii pewien ciekawy fragment, związany z Twoimi wątpliwościami: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię*, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię" (Jr 1, 5-8). Dotyczy on co prawda ściśle proroka Jeremiasza, ale w szerszym ujęciu odnosi się do każdego z nas, ponieważ żaden człowiek nie przychodzi na świat inaczej jak z woli Boga. I każdy z nas, jest indywidualnością w tym sensie, że zostaje do czegoś konkretnego uzdolniony i posłany w konkretne miejsce, w konkretnym czasie, aby to spełnił. Jeśli on tego nie zrobi - to nikt, bo rodzimy się na tym świecie jedynie raz, a ktoś inny może co prawda z różnych powodów przejąć jakieś nasze zadania, jednak nigdy nie zrobi tego tak, jak my byśmy to zrobili. Powód jest banalnie prosty: nie uda mu się to, bo nie jest nami. Nie zagłuszaj w sobie prawdy, że jesteś jedyny/a i niepowtarzalny/a. Nie podsycaj jej zbytnio, aby nie popaść w pychę i przede wszystkim bezczynność, ale też nigdy o tym nie zapominaj.

 Re: Każdy człowiek jest wyjątkowy dla Boga?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2018-01-31 20:03

Pan Bóg nie klonuje ludzi, Pan Bóg ich stwarza. A skoro Bóg jest Miłością - to jak może Miłość nie kochać? Jesteś - a więc stworzył Cię Bóg, aby Cię kochać.

 Re: Każdy człowiek jest wyjątkowy dla Boga?
Autor: Marek Piotrowski (---.global.tygrys.net)
Data:   2018-02-01 14:54

Wiemy, że jesteśmy dziećmi Boga (choćby stąd Łk 20,36 ; J 1,12 ; Rz 8,16 ; Rz 8,17 ; 1J 3,1-2 )
Masz dzieci?
Jesli nie, spytaj swoich Rodziców, czy każde z ich dzieci było wyjątkowe, jedyne i szczególne...
A Bóg jest lepszym rodzicem niż najlepsi rodzice ziemscy...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: