logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto stworzył buntowników?
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2018-02-04 11:10

Rzekomo wszechwiedzący Bóg. Skoro jest dobry, to po co stworzył byty, które będą potworami? Jest wszechwiedzący, więc powołując Szatana do życia jest współodpowiedzialny za zło, które on przyniósł. Wiedział że Szatan będzie sprawcą zła na 100%, a mimo to go stworzył, dlaczego? Może dla igrzysk? Mógł też stworzyć samych archaniołów Michałów, posłusznych i z wolną wolą, ale tego nie zrobił, dlaczego? Być może potrzebuje przeciwnika, aby pokazać swoją moc i "dobroć", ratując posłusznych ludzi z łap potwora, ktorego sam stworzył?

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: wyszywaczekwredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-02-04 18:32

No właśnie, kto stworzył takiego wrednego wyszywaczka, się pytam?

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2018-02-04 19:24

(...)

---
Rodzice nie są stwórcami swoich dzieci.

Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 27):

"Pragnienie Boga jest wpisane w serce człowieka, ponieważ został on stworzony przez Boga i dla Boga. Bóg nie przestaje przyciągać człowieka do siebie i tylko w Bogu człowiek znajdzie prawdę i szczęście, których nieustannie szuka:

Szczególny charakter godności ludzkiej polega na powołaniu człowieka do łączności z Bogiem. Człowiek jest zaproszony do rozmowy z Bogiem już od chwili narodzin: istnieje on bowiem tylko dlatego, że stworzony przez Boga z miłości jest zawsze z miłości zachowywany, i nie żyje w pełnej zgodności z prawdą, jeżeli w sposób wolny nie uzna tej miłości i nie odda się Stworzycielowi".

z-ca moderatora

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: A2 (---.dynamic-ra-08.vectranet.pl)
Data:   2018-02-04 19:47

Pan Bóg nie chce być dyrektorem teatru marionetek. Dlatego tworzy byty, obdarza darami, i daje wolną wolę. Tobie też.

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2018-02-04 20:18

Ale mógł stworzyć anioły wierne i obdarzyć je wolną wolą, przecież jest podobno wszechmogący. Stworzył nawet takie, ale Szatana stworzył jako przyszłego buntownika. Wiedział że Szatan wszystko zepsuje, przecież Bóg jest wszechwiedzący. A może Szatan nic nie zepsuł, bo Bóg chciał mieć przeciwnika, dzięki któremu będzie mógł pokazać jaki jest silny i wspaniały, a cena tej zachcianki wydała Mu się niewielka?

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: wyszywaczekwredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-02-04 21:11

A ja się cały czas zastanawiam, po co stworzył taką wredotę jak ja, skoro mógł mnie obdarzyć wolną wolą, ale uczynić wierną, niezbuntowaną, w ogóle najlepiej gotową świętą w stanie "na obłoczek i do nieba". Przecież wiedział, bo jest wszechwiedzący, ile narobię świństw, ilu ludzi zranię, ile rzeczy w życiu swoim i innych rozwalę, niektóre nie do naprawienia. Czy to nie jest za wielka cena mojej wolności? Jeśli Bożą zachcianką jest moja wolność, to czy nie za wielka cena tej zachcianki? Tak, często mi się wydaje, że za wielka, że wcale tej wolności nie chcę, i że świat miałby się dużo lepiej bez wrednych wyszywaczków.

Ale przeciwnikiem dla Boga nie jestem ani ja, ani szatan, bez przesady, tak jakbyś ty zaczął łazić po mieście i wrzeszczeć: popatrzcie, jaki jestem wielki i wspaniały, podziwiajcie mnie, zadeptałem mrówkę!

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: Tionne (78.10.131.---)
Data:   2018-02-04 21:16

Tak Bóg wiedział że Szatan wszystko zepsuje. Ale wiedział, że dokona się to przez wolny wybór szatana, który wczesniej był aniołem. Bo bez wolności, wyboru między dobrem a złem - NIE MA Miłości. Gdyby z góry było założone - 'wy będziecie dobrzy' a 'wy będziecie źli', to by nie była Miłość, tylko gra, zaprogramowanie na dobro lub zło jak roboty.

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2018-02-05 11:28

"Ale mógł stworzyć anioły wierne i obdarzyć je wolną wolą"
Naprawdę nie widzisz sprzeczności w tym zdaniu?

Masz dość specyficzną, pretensjonalną i dramatyczną manierę wyrażania myśli. Trochę, jak z nastolatkiem - nic nie wiem, ale najlepiej stawiać sprawę na ostrzu noża.

 Re: Kto stworzył buntowników?
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2018-02-05 21:46

Irytuje mnie fakt, że nie mogę prowadzić z forowiczami dyskusji (...).

---
Wybrał Pan niewłaściwe forum. Do dyskusji zapraszam tutaj: (klik).

Z sekcji 'Zanim zapytasz' (klik):
"Trudno też odpowiadać na 'pytania', w których osoba pytająca już dokonała oceny i pewnego własnego podsumowania".

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: