logo
Środa, 17 października 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy antynatalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem?
Autor: kornel (---.205.238.15.vegawlan.pl)
Data:   2018-02-06 16:00

Czy przynależność do tego ruchu myślowego, głoszenie tej ideologii może być grzechem, wystąpieniem przeciwko Boskim zamiarom wobec ludzi?

 Re: Czy antynatalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-02-06 16:56

Byłoby miło, gdybyśmy dowiedzieli się od autora wątku, co rozumie przez antynatalizm.
Ale jeżeli chodzi o taki sens (wybaczcie nieszlachetne źródło) "stanowisko filozoficzne przypisujące negatywną wartość narodzinom. Antynataliści argumentują, że ludzie powinni zrezygnować z prokreacji, ponieważ jest ona niemoralna." (https://pl.wikipedia.org/wiki/Antynatalizm)
- to jest to w sprzeczności z Bogiem, który podarował ludziom dar życia, dar płodności, sprowadzania dzieci na świat. Uważanie przekazywania życia z definicji za niemoralne jest sprzeczne z zamysłem Bożym.
Podobnie nie są do przyjęcia argumenty: nie ródźcie już żadnych dzieci, bo to zagraża środowisku albo bo wystarczająco dużo jest sierot, więc się nimi zajmijcie zamiast rodzić jakiekolwiek nowe.
I zdaje się, że pewnym nurtom blisko do akceptacji aborcji.
Poszukaj u początku Biblii Bożej woli: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się" (Rdz 1).
Na pytanie, czy głoszenie poglądów sprzecznych z Bożym zamysłem, podważanie Bożego pomysłu na życie jest złem (a i grzechem), proszę odpowiedzieć sobie samodzielnie.

 Re: Czy antynatalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem?
Autor: gfvhg (172.56.14.---)
Data:   2018-02-12 00:53

Jest złem i jest czymś bardzo dziwnym

 Re: Czy antynatalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem?
Autor: Mateusz (172.56.14.---)
Data:   2018-02-12 00:54

Antynatalizm jako postawa wrogości wobec narodzin człowieka jest po prostu niemożliwa do popierania. Opowiadanie się za nią jest niemożliwe dlatego, że każdy bez wyjątku człowiek(również "oświeceni" twórcy omawianego terminu) pojawił się na świecie właśnie w drodze narodzin, nie zaś wyrósł z jakiegoś ziarna, albo w spektakularny sposób nie spadł z nieba. Poza tym antynataliści na podstawie swoich przekonań sami wystawiają sobie opinię osób nieprzystosowanych do życia, a jednocześnie skrajnie egoistycznych, przepełnionych pychą i leniwych. Nieprzystosowanych do życia, ponieważ sami nie radzą sobie z tym, co ono przynosi i jak uważają, chcą tego "zaoszczędzić" przyszłym pokoleniom. Egoistycznych, bo nie mogą zrozumieć, że świat to nie tylko oni sami. Nie radzą sobie z jakimś aspektem/aspektami życia? Być może, ale na jakiej podstawie twierdzą, że ktoś, kto nawet jeszcze się nie narodził będzie w przyszłości równie nieporadny co oni? Przepełnionych pychą, bo w swoim przekonaniu, że ten świat to nic dobrego uzurpują sobie prawo do decydowania o życiu innych, jeszcze nienarodzonych osób, poprzez antykoncepcję i aborcję. A to wolno jedynie Bogu. Dumny ze swoich poglądów antynatalista daje się wreszcie poznać jako osoba leniwa. Nie sztuką bowiem, przy obecnym stanie medycyny, jest nie pozwolić się komuś urodzić, bo być może będzie miał w przyszłości "straszliwe problemy". Dużo trudniejsze jest wspieranie go w rozwiązywaniu tychże, ale w tym celu trzeba się trochę wysilić. A biednemu antynataliście tak bardzo NIE chce się tego zrobić...

 Re: Czy antynatalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem?
Autor: Marek_Piotrowski (172.56.14.---)
Data:   2018-02-12 00:57

Jest dokładnie odwrotnością postawy Boga, który stworzył nas z miłości do nas - mimo że jeszcze nie istnieliśmy.
A grzech to coś, co zmniejsza nasze podobieństwo do Boga.
Wnioski łatwe...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: