logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czym jest znak dany przez Jezusa (obj. w Akita)?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2018-02-22 22:28

W tym wątku jest mowa o objawieniach w Akita: (klik). Między innymi Matka Boża powiedziała "(...) Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, będzie różaniec i Znak dany przez Mojego Syna.(...)"

Czym jest Znak dany przez Jezusa, który można użyć jak broń? Do głowy przychodzi mi Znak Krzyża, np. błogosławić ludziom kreśląc Znak Krzyża, albo obraz Jezusa Miłosiernego (np. odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed obrazem), jednak nie mam jasności.

 Re: Czym jest znak dany przez Jezusa (obj. w Akita)?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-02-23 09:59

<< Nadeszli faryzeusze i zaczęli rozprawiać z Nim, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. 12 On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: "Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu".>> (Mk 8, 11-12)

<< Wówczas rzekli do Niego niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów: "Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie". Lecz On im odpowiedział: "Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.>> (Mt 12, 38-42)

Tym znakiem jest całe życie Jezusa Chrystusa od poczęcia, przez dzieciństwo i życie ukryte (Łk 2, 39-52), życie publiczne, po Jego Męczeńską Śmierć.

"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!" (Mk1, 15)

Szukaj Znaku w Ewangelii.

 Re: Czym jest znak dany przez Jezusa (obj. w Akita)?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-02-23 18:14

Jeżeli te objawienia zostały zaakceptowane przez Kościół, to musiały chyba przejść przez ekspertyzy teologiczne, prawda? Nie widzę sensu w jakichkolwiek samodzielnych interpretacjach. Trzeba byłoby dotrzeć do poważnej literatury zawierającej takie ekspertyzy, uznane opinie teologiczne. I tam, chyba tylko tam, może się znaleźć wyjaśnienie elementów objawienia. Może jest jakieś krytyczne wydanie tekstów. Zatem pytanie dotyczyłoby, moim zdaniem, wskazania poważnych źródeł interpretujących te objawienia.
Bardzo wstępna kwerenda internetowa odesłała mnie tylko do śmietnika niewiarygodnych stronek i stroniczek, niekiedy pobożnych, ale nie tratowałabym ich jako solidne źródła.

 Re: Czym jest znak dany przez Jezusa (obj. w Akita)?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2018-02-24 17:19

Dziękuję za cenne podpowiedzi. Dotarłam do jednej książki o znaczeniu Akity, która zawiera informację o tym, że przeczytał ją swego czasu (adekwatny dla miejsca objawienia) zmarły już Biskup z Niigata, Japonia, John Shojiro Ito, i rekomendował ją do publikacji zaznaczając, że jest ona dobra. Książka daje podpowiedź, jak rozumieć Znak (zawiera nawiązanie do Cudu Hostii z Sieny). Znalazłam też angielskie tłumaczenie listu tego biskupa do wiernych z informacją, czym ma być Znak, jednak widziałam, że dostępne w Internecie polskie tłumaczenie listu już nie zawiera tej informacji.

O prawdziwości objawień pisał Biskup Ito i nigdy nikt tego orzeczenia nie zmienił.

(Czytając o objawieniach w Fatimie i w Akita i sprawdzając położenie miejsca objawień na mapie, zauważyłam, że mają one (niemal) identyczną szerokość geograficzną. Raczej nie ma to żadnego znaczenia, ale i tak robi wrażenie.)

 Re: Czym jest znak dany przez Jezusa (obj. w Akita)?
Autor: Guśka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-02-24 19:56

'Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela [będą] wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię.'
Z Dzienniczka Świętej Faustyny (83)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: