logo
Wtorek, 25 września 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Kto mógłby wydać moją książkę?
Autor: Dominik (---.dynamic-ww-10.vectranet.pl)
Data:   2018-03-11 21:51

Mam pytanie: czy znacie jakieś wydawnictwa chrześcijańskie w Polsce/Warszawie, do których można zgłosić się w sprawie wydania książki? Jestem nauczycielem wychowania do życia w rodzinie i napisałem książkę na temat zagrożeń związanych z pornografią oparta na wypowiedziach ludzi nauki i Kościoła. Chciałbym, aby była przestrogą dla młodych ludzi w dobie rewolucji seksualnej, ale nie wiem kto mógłby ją wydać. Z góry dziękuję za pomoc.

 Re: Kto mógłby wydać moją książkę?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-03-11 22:51

Zgłosić się możesz do każdego wydawnictwa (chrześcijańskiego czy katolickiego, bo to nie jest to samo), którego dane znajdziesz w internecie. Sugeruję wcześniej zapoznać się z profilem wydawnictwa, bo jeśli ktoś wydaje np. tylko publikacje o tematyce biblijnej albo misyjnej, to Twoja propozycja raczej nie pasuje. Przedstaw się, zaproponuj, możesz wysłać jakąś próbkę i np. spis treści. Jeśli się zainteresują - Ok, poproszą o całość, jeśli będzie godna zainteresowania - masz jakąś szansę na publikację (wielkości szans nie oceniam); jeśli się nie zainteresują - to normalne, szukasz dalej, skutecznie albo i nie.

Książkę może też wydać na Twoje zlecenie prawie każde wydawnictwo komercyjne. Przynosisz, płacisz za produkcję, wydają, to jest rynek. Jeśli wydawnictwo dba o renomę, może poprosić o dostarczenie poważnej recenzji. Niekoniecznie zapewnią Ci redakcję i kolportaż, na to trzeba uważać przy wybieraniu.

 Re: Kto mógłby wydać moją książkę?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-03-12 08:09

jeszcze największe szanse na wydanie, w niewielkim nakładzie, są przy "podczepieniu się" pod czyjeś publikacje doktoranckie. Jeśli się zna kogoś, kto robi doktorat z pokrewnego tematu. Wydaje wtedy uniwersytet, ale koszt też trzeba pokryć.

 Re: Kto mógłby wydać moją książkę?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-12 19:18

Proszę o kontakt, być może będę umiał pomóc
mpiotrowsky(małpa)yahoo.com W temacie proszę wpisać "MRB"

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: