logo
Czwartek, 20 września 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Niezdrowy rodzaj perfekcjonizmu i poczucia winy.
Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-12 10:20

Witajcie, mam kolejny problem z wiar. Zauwaam u siebie tak bardzo szkodliw tendencj ktra dosownie niszczy moj relacj z Bogiem. Wyglda mi to na jaki bardzo niezdrowy rodzaj perfekcjonizmu i poczucia winy. Jaki DDA mam z tym szczeglny problem, chciabym prosi, ebycie mi pomogli trzewo na to spojrze, bo wierz, e Wasze spojrzenie przyda si w mojej terapii.
Do sedna :

Nieustannie towarzyszy mi analizowanie moich zachowa... Cigle si zastanawiam czy to co zrobiem, byo Bogu mie, czy nie... czy zgrzeszyem tym zachowaniem czy nie ? Moe niepotrzebnie powiedziaem te sowa ? Przecie Pan Jezus mwi, e bdziemy z kadego sowa rozliczeni... moe le pomylaem o tym czowieku ? Jak ja tak mogem, pewnie ju mam kolejny grzech... I tak nieustannie nie umiem si skupi na " tu i teraz " i y na maxa, bo poowa mnie tkwi w takich analizach i mylach, nie umiem tak jakby wyluzowa... Nieustannie mam wraenie, e Bog wszystko mi wylicza i patrzy na kade moje potknicie. To bardzo niszczy moj relacj z nim i burzy pokj, ktory udaje mi si zdoby na modlitwie...

Druga rzecz, to przewiadczenie, e powinienem co zrobi. Powinienem gosi ewangeli, powinienem kocha kadego... a jeeli cokolwiek z mojego zachowania nie pasuje do tego, e np. boje si komu powiedzie o Bogu, nawet jeeli ta osoba widz, e ma zamkniete serce to i tak sie obwiniam, bo to pewnie ja co le zrobiem. Moja wiara jest patologiczna...Tocz o ni bardzo cik walk kadego dnia. Musz si Wam przyzna, e tak jak teraz, po kilku dniach od spowiedzi, uciekam po prostu w masturbacj, bo wtedy sobie "odpuszczam ". Stwierdzam, e mam gdzie, wszystko mi ju jedno co Bg pomyli, poddaje si. Paradoksalnie nerwice, lki, analizowanie... wszystko przechodzi jak rk odj. Przestaje mie wraenie e cigle co MUSZ, e powinienem zrobi tak, a nie inaczej i si obwinia. Po prostu jestem zwykym, nieidealnym... SOB. Czy kto w ogle jest w stanie zrozumie tak zagmatwan sytuacj i jako pomc mi to wyprostowa ? Pozdrawiam ! Bo ja mam wraenie, e Bg jest dla mnie bezlitosny, e On si nie pieci ze mn, nie patrzy na lki, zaburzenia itp, tylko WYMAGA

Re: Niezdrowy rodzaj perfekcjonizmu i poczucia winy.
Autor: Kasia (195.150.162.---)
Data:   2018-04-12 15:11

Mati mczysz si, bo masz nieprawdziwy obraz Boga. W Twoim umyle Bg staje si dla Ciebie policjantem. To mogo wyrosn na gruncie zranie i trzeba modli si o uzdrowienie z tych zranie, aby mc otworzy si na przyjcie Boej mioci. Nie poruszam tego od strony psychologicznej, bo pewnie ju znasz jakie formy pomocy w tej dziedzinie, ale jedno drugiemu nie przeszkadza, polecam msze z modlitw wstawiennicz o uzdrowienie. Mw Panu Jezusowi jak bardzo cierpisz, jak potrzebujesz Jego pomocy, by Ci uzdrowi. Skoro si tu otware, to znaczy zrobie ju pierwszy krok. Odwaye si powiedzie innym "Potrzebuj pomocy". ycz dalszej odwagi w tym procesie uzdrowienia. Polecam modli si sowami: "Jezusie, Synu Dawida ulituj si nade mn" (k 18,38).

Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-04-12 16:37

"Nie dodawaj ponownie grzechu do grzechu,
albowiem i za jeden nie bdziesz wolny od kary. " Mdro Syracha 7, 8

To szatan zasiewa w tobie, ten niepokj co do grzechw. Nie jest bez rnicy czy popenisz par lekkich grzechw, a potem dochodzisz, ze co mi tam dooe jeszcze inne cizkie. Kazdy grzech szczeglnie swiadomy, i dobrowolny to bl, cios, rana zadana Jezusowi. Wic naprawd ograniczaj si w takim podejsciu, e jestes wyluzowany i mona grzeszy bo i tak juz zgrzeszyem. Kazdy grzech pozostawia rane w duszy, nie jest bez konsekwencji. Wic mimo wszystko czy nawet wydaje ci si e masz grzechy cizkie, i nie jestes pewien, e s to lekkie, to idz do spowiedzi i mw o tym spowiednikowi, o swoich wtpliwociach. Bo nie wyjdziesz z tego tak, e bedziesz dodawa kolejny grzech. To jest puapka diaba. Wyjdziesz, jak dasz si leczyc Jezusowi w konfesjonale, nawet gdybys mia spowiadac si tylko z lekkich grzechw.

Autor: M. (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-04-12 17:59

Polecam audycje o religijnoci neurotycznej:
http://www.przyjacielemm.pl/index.php/on-line

Autor: Monika (---.221.6.51.dyn.plus.net)
Data:   2018-04-12 19:19

Mati potrzebujesz ludzi, ktrzy bd Ci akceptowa takim, jakim jeste. Przychod na Adoracj Najwitszego Sakramentu.
Pan Jezus i cisza.

Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2018-04-12 21:58

Prawdopodobnie powiniene oddzieli kresk w sobie to, co jest duchowe od tego co jest wynikiem natrctw a pochodz one od zranionej psychiki lub nkania Zego.

Grzechy z rodzaju nieczystych to prawdopodobnie sposb, by rozadowa napicia psychiczne. Tylko to nie jest dobry sposb, trzeba odwrci swoj uwag i pokierowa si w dobrych dziaaniach a najlepiej suy innym. Diabe ucieka od tych co maj jakie dobre zajcie.

Pan Bg Ci kocha nawet kiedy grzeszysz, wierz e kiedy przestaniesz czyni to, co Ci niszczy a zwrcisz si ku temu co bdzie Ci budowao.

To co nie pochodzi od Boga bdzie Ci rujnowao i pltao. Pan Bg da nam przykazania, bo nas kocha. I Ty te pokochaj Boga mimo i jeste jak my wszyscy saby i grzeszny. W modlitwie s takie sowa, Panie nie pamitaj o naszych grzechach, bo kt by si osta. Id do przodu. Szcz Boe

Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-13 00:05

Mati, bardzo Ci zachcam do przeczytania 3 niewielkich pozycji autorstwa o. Anselma Gruna OSB. Jest on nie tylko kapanem, ale rwnie psychologiem. Te ksiki to: "Nie bdmy dla siebie bezwzgldni", "Dziesi Przykaza. Drogowskazy ku wolnoci" oraz "Przebacz samemu sobie. Pojednanie – przebaczenie".
Te lektury pozwol Ci spojrze inaczej i na Boga (ktory nie czyha na Twj bd), i na samego siebie. Jeli chcesz si rozwija duchowo i psychicznie, to poszukaj tych pozycji.
Dlaczego zachcam Ci do tych ksiek? Z tego, co opisujesz wyania si obraz osoby zmczonej sob, majcej trudnoci z akceptacj siebie. Te ksiki pomagaj zrozumie zachodzce w nas procesy i mog Ci pomc wyprostowa t sytuacj.
Kwestia masturbacji jest cile zwizana z poczuciem winy i lkiem. Jest to mechanizm bdnego koa. Masturbacja daje na chwil rozadowanie emocji, napie, lkw. Jednak czsto powtarzajce si akty onanizmu wywouj u Ciebie poczucie winy, bezsilnoci i niszoci, przekonanie o nieumiejtnoci podania za Jezusem, w konsekwencji negatywne emocje staj si tak silne, e chcc si ich pozby po raz kolejny popadasz w masturbacj. W tym momencie wychodz z Ciebie wczeniej tumione negatywne stany emocjonalne, std to poczucie bycia sob.

Wspominae, e wane s dla Ciebie uczucia. Owszem, ale mam wraenie (moe bdne), e masz problem z akceptowaniem pojawiajcych si negatywnych uczu np. zosci, gniewu. Pamitaj, e emocje nie podlegaj ocenie moralnej. One nie s ani dobre, ani ze. Mog by jedynie dla nas przyjemne lub nie. Daj sobie prawo do dowiadczania caej palety uczu, a nie tylko tych przyjemnych.
Masturbacja jest tylko objawem tego, co si w Tobie dzieje. Powiniene zatem walczy nie z tym objawem, ale pracowa nad przyczynami.

Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2018-04-13 08:02

"Mymy poznali i uwierzyli mioci, jak Bg ma ku nam.
Bg jest mioci: kto trwa w mioci, trwa w Bogu,
a Bg trwa w nim."
1 J 4,16

Rachunek sumienia o ktrym piszesz w pierwszej czci, wiadczy o Twojej gbokiej wraliwoci i duchowoci. To pozytywne ale trzeba zachowa umiar czyli nie przesadza. Twoja wraliwo wiadczy te o dojrzaej mioci, bo nie jeste obojtny czy nieczuy na drugiego czowieka. Skoro to dostrzegasz, to oznacza e masz Boga w sobie.

Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-13 10:16

Cudowne wypowiedzi, dzikuj bardzo.

Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-04-13 18:06

"Nieustannie towarzyszy mi analizowanie moich zachowa..."
"To bardzo niszczy moj relacj z nim i burzy pokj, ktory udaje mi si zdoby na modlitwie..."

Zamiast nieustannie analizowa, wicej si mdl :) Choby aktami strzelistymi. Zwracaj si do Boga, ilekro ogarniaj Ci pokusy analizowania podyktowane lkiem. A dzie zakocz ignacjaskim rachunkiem sumienia (to te jest modlitwa). Jego zasady do przejrzycie s wyjanione tutaj: (klik).

Zapoznaj si te z tym artykuem: (klik). Nie pomi czci drugiej. Link znajdziesz w tekcie.

Autor: Magda (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2018-04-13 22:32

Mati musisz zrozumie, e wszelakie lki, perfekcjonizm to kwestia psychiczna, ktra z duchowoci nie ma NIC WSPLNEGO. yjesz teraz w bdnym kole, z bdnym pojciem wiary, Boga. Zrozum Bg to nie policjant, nie myli kategori ten zy ten dobry, ten zasuguje, a ten nie. Bg kocha kadego. Tylko w to uwierz. To cika walka, walka o wiar. Ale gdy starasz si nawet y z Bogiem, to w gbi serca wiesz, jakie ycie jest z Nim, a jakie bez Niego? Przejmuj kontrol nad swoim yciem, nie traci go, nie pozwl by lki tob zawadny. Walcz. Bg napenia ci si, ale od ciebie zaley czy ja przyjmiesz, czy odpucisz. Bg powouje ci do ycia w obfitoci, na maksa, masz cele, plany, realizuj je. Bg w tym pomaga.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: