logo
Poniedziałek, 24 września 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Nasze ciała świątynią Ducha Świętego - co to oznacza?
Autor: Karolina M. (176.105.133.---)
Data:   2018-05-16 13:51

Skoro nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, to znaczy że wszystkie grzechy przeciwko ciału - nieczystość, samookaleczanie, szkodzenie swojemu zdrowiu(nadużywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów) jest profanacją? Czy jeżeli ktoś popełni któryś z grzechów przeciwko ciału, to Duch Święty opuszcza takie ciało? Czy w ogóle dobrze rozumiem, że Duch Święty mieszka w naszych ciałach, czy chodzi raczej o to, że one są Jego własnością?

 Re: Nasze ciała świątynią Ducha Świętego - co to oznacza?
Autor: Mateusz (84.38.81.---)
Data:   2018-05-16 16:07

"Skoro nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, to znaczy że wszystkie grzechy przeciwko ciału - nieczystość, samookaleczanie, szkodzenie swojemu zdrowiu(nadużywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów) jest profanacją"?

Poniekąd. Bez żadnej wątpliwości są natomiast obrazą dla Boga, jak wszystkie inne grzechy.

"Czy jeżeli ktoś popełni któryś z grzechów przeciwko ciału, to Duch Święty opuszcza takie ciało"?

A czy jeśli ktoś przyszedłby do Twojego domu w deszczową pogodę i - nie zdjąwszy butów - naniósł do niego niemałą ilość wody i błota, wyprowadziłabyś się z niego? Zapewne nie:
"Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?" Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". Mt 22, 11-14

Tak samo jest z Duchem Świętym. Mieszka w naszych ciałach i choć grzechy w cielesnej materii Go nie cieszą, pozostaje w nich.

"Czy w ogóle dobrze rozumiem, że Duch Święty mieszka w naszych ciałach, czy chodzi raczej o to, że one są Jego własnością"?

Duch Święty, tak jak Ojciec i Syn, jest Bogiem. Mieszka zatem naszych ciałach, które stworzył i które do Niego należą. To, że w nich pozostaje, przypomina nam również o naszej godności.

 Re: Nasze ciała świątynią Ducha Świętego - co to oznacza?
Autor: Karolina M. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-05-16 16:28

Ale czy jest to taka sama profanacja, jak profanacja Hostii, czy kościoła?
Słyszałam wersję, że grzesznicy przestają być świątynią Ducha Świętego do momentu nawrócenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: