logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-09 23:04

Witam,
Ogólnie naszła mnie taka myśl, bo są święci i niekanonizowani ludzie, święci którym objawiala sie Maryja, Jezus itd, którzy mogli się zwrócić do Boga i otrzymywali odpowiedzi. To jak to się ma do stwierdzenia, że wszyscy dla Boga jesteśmy równi? Skoro my np o coś prosimy, pytamy a w ogóle nie dostajemy odpowiedzi a już o objawieniach czyli np żeby Jezus we własnej Osobie do nas przyszedł nie ma mowy a święci to dostawali od tak bo byli "ulubieńcami" Boga.

 Re: W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: . (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-10 00:37

Zadziwia mnie myślenie niektórych osób. Naprawdę. Jesteś pewna Karolino, że chciałabyś mieć życie jak np. św. Faustyna, św. Bernadeta albo św. o. Pio? Poczytaj o życiu tych "ulubieńców", jak ich nazwałaś i nie zazdrość. Takie objawienia to przede wszystkim wielka odpowiedzialność, niesamowita pokora i cierpienie.
A Pan Jezus do każdego przychodzi we własnej Osobie, kto tylko zapragnie, przynajmniej w Polsce. W codziennej Eucharystii.

 Re: W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-06-10 01:30

"bo są święci i niekanonizowani ludzie"
To, że ktoś nie został kanonizowany, to nie znaczy, że nie jest święty. Kanonizacja to taka procedura, jednak wybiórcza. Kościół żywi przekonanie, że świętych jest znacznie, znacznie więcej.
Nie wszystkim świętym objawia się Maryja lub Pan Jezus czy ktokolwiek inny, np. św. Antoni. Ale nie ma lepszych i gorszych świętych.
Na dodatek wygląda na to, że sam fakt, że komuś się objawia Maryja, nie gwarantuje automatycznie, że ten ktoś będzie święty.

Wszyscy mogą się zwracać do Boga, Karolino. Wszyscy. Nie tylko święci. Tym bardziej nie tylko kanonizowani.
I myślę, że każdemu Pan Bóg w pewien sposób odpowiada. Al;e racja, nie każdy prawie fizycznie, jakoś podobnie jak fizycznie słyszy głos czy widzi postać.
Nie zawsze umiemy rozpoznać odpowiedzi, które przychodzą w sytuacjach, wydarzeniach, ludziach, czytanym słowie Bożym.

Skoro komuś się Pan Jezus nie objawił w ludzkiej postaci, to ten ktoś nie jest gorszy. Jesteśmy różni. Równi, choć różni.

Jesteśmy równi, choć różni, to znaczy też, że Pan Bóg nas obdarowuje różnymi darami. Każdy coś otrzymuje. Ale bez urawniłowki. bez ujednolicenia, sztampy.
Pan Bóg jest wolny w tym, co i jak nam daje.

 Re: W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-06-10 12:07

"Ogólnie naszła mnie taka myśl, bo są święci i niekanonizowani ludzie, święci którym objawiała się Maryja, Jezus itd"

No i? Wszyscy oni są tak samo w Niebie, jeśli odeszli z tego świata w łasce Bożej. Kiedyś już o tym pisałem, ale powtórzę w skrócie: jeśli dwie osoby mają do przebycia tę samą, niezbyt długą drogę (czyli życie do przeżycia), to nie ma znaczenia nawet fakt, że jedna pokona dany dystans samochodem, a druga rowerem. Cel dla nich obu będzie jeden i ten sam, tak jak dla nas wszystkich - i jest nim właśnie Niebo.

"którzy mogli się zwrócić do Boga i otrzymywali odpowiedzi".

Ty też tak możesz. Możesz pytać Boga o to, czego nie rozumiesz, prosić o pomoc w sprawach, z którymi sobie nie radzisz. I otrzymać wsparcie. Tylko proszę, nie wymagaj, aby przy tej okazji koniecznie rozstępowało się niebo, albo były widoczne inne spektakularne znaki. To stanie się w ciszy Twojego serca, ale będzie faktem. No i nie muszę chyba dodawać, że wymagana jest do tego ufność, a nie "chciejstwo".

"żeby Jezus we własnej Osobie do nas przyszedł nie ma mowy a święci to dostawali od tak bo byli "ulubieńcami" Boga".

Zastanów się tylko, po co byłaby Ci potrzebna Jego osobista wizyta? Otrzymać łaski, które są Ci niezbędne oraz poczuć Jego obecność możesz przecież w Eucharystii, dostępnej każdego dnia, w każdym kościele. A może poprzez takie spotkanie chciałabyś podratować swoją wiarę? Jeśli tak, to weź pod uwagę dwie rzeczy: gdyby Jezus rzeczywiście stanął przed Tobą, to o wierze nie mogłoby być już mowy. Po prostu wiedziałabyś, że On jest. Z drugiej strony i tak wszyscy spotkamy kiedyś Pana w Niebie. Do tego czasu zaś dobrze jest wierzyć, bo błogosławieństwo jest udziałem tych, którzy Go nie widzieli, ale mimo to wierzą (por. J 20, 29)

 Re: W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: Karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-10 14:21

Nie chodzi mi o zazdrość, ale o fakt dzielenia ludzi jako świętych a nie kanonizowanych, bo np do jednych możemy się zwracać o wstawiennictwo bo oni mają "fory" u Boga i mogą nam wyprosić różne łaski a bez ich wstawiennictwa trudno byłoby to zrobić. Wiadomo, że nikt by nie chciał mieć takiego życia jak Św Ojciec Pio czy inni święci, ale mimo to dziękuje za odpowiedzi zrozumiałam już to co chciałam 😊

 Re: W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-06-10 14:52

Karolino,
Ty masz swoje myśli a Bóg swoje. Czytamy o tym w Księdze Izajasza:
',Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami" Iz 55,8
Warto zapamiętać te niezwykłe słowa z Biblii.

Rozumiem, że chciałbyś porozmawiać z Panem Jezusem i to takim, jakim Go widzieli Apostołowie oraz niektórzy Święci w swoich wizjach.
Pragnienie zobaczenia żywego Chrystusa po śmierci na krzyżu, miał również niewierny Tomasz. Zapowiedział, ze uwierzy, jeśli zobaczy Pana i dotknie Jego boku. I jak wiemy, Pan spełnił to życzenie, mówiąc ważne dla wszystkich nas słowa:

Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś?
BŁOGOSŁAWIENI, którzy NIE WIDZIELI a UWIERZYLI. J 20,29

Jest to cudowne bardzo ważne błogosławieństwo dla wszystkich, którzy nie widzieli fizycznie, cieleśnie naszego Zbawcy. Ciesz się zatem, bo jeśli wierzysz w Chrystusa, jesteś błogosławiona (!)

 Re: W objawieniach wszyscy dla Boga jesteśmy równi?
Autor: Tomasz_35 (---.mynet.com.pl)
Data:   2018-06-10 18:05

Poczytaj sobie o moim ulubionym ksiedzu Dolindo Routolo,
a przy okazji o modlitwie "Jezu Ty sie tym zajmij " i "badz Wola Twoja".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: