logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: AB. (---.proflink.pl)
Data:   2018-06-25 10:45

1. Czy należy odwoływać oszczerstwa, które sa "przedawnione" i mamy niemal pewność, że nie mają żadnego wpływu w teraźniejszości na postrzeganie bliźniego przez drugiego człowieka?

2. Czy należy naprawiać wyrządzone szkody gdy jesteśmy niemal pewni i czujemy w głebii serca, że ta osoba nie wymagałaby naprawiania szkód lub nie widzimy żadnych skutków naszego zachowania?

 Re: Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-25 16:34

Ad. 1 oszczerstwa zawsze mają wpływ, nawet wypowiedziane 10 lat temu. Więc należałoby odszczekać.

Ad 2. Należy odszczekać.

 Re: Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: Mick (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-26 10:39

Oszczerstwa zawsze należy naprawiać. Bo nawet jeśli ta osoba jakoś to przeżyła to nie znaczy, że nie miała problemów z tego tytułu (nie znaczy, że nie przeżywała takiego zachowania oszczercy).

Szkody zawsze należy naprawiać. Nie istnieje coś takiego jak przedawnienie oszczerstw ale odwołanie jest dobre, bo ukazuje zmianę oszczercy a samo oszczerstwo traci moc i każdy już wie, że było nieprawdziwe.

Pozdrawiam

 Re: Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: AB. (---.proflink.pl)
Data:   2018-06-26 12:38

To znaczy napisalem wiadomosci przez internet do moich kolegow i odwolalem jedno oszczerstwo, dosc powazne. Jeden mi napisal, ze on nawet o tym nie pamietal, a drugi nie odpisal, ale pewnie odczytal to i ma to gdzies. Bo powiedzmy sobie szczerze nikogo moje odwolywania nie obchodzą. Nikogo te sprawy nie interesują. Nie wiem po co mam zadawać sobie trud odwoływania tego wszystkiego, skoro i tak każdy ma to gdzieś.

Co do punktu nr. 2. Chodzi o szkody materialne. Np. zniszczenie czegos u sąsiada. On wie kto to zrobil i nie robi afery. Jak niszcze cos w domu to rodzice sa zli, ale pozniej mają na to "wylane" i ich nie obchodzi już to. Pytam bo nie wiem czy mam robić co kolwiek. Popisalem lawki w szkole, poniszczylem je, ale dyrektor wie ze uczniowie to robią. Mamy konserwatora w szkole i on naprawia lawki i krzesla i nie ma dochodzenia kto to zrobil tylko on sam to naprawia. Dyrektor nie kaze odkupywac lawek w przypadku porysowania.
Inny przypadek.. Bylem na szczepieniach i upadl mi rower. Lekko zdarlem farbe ze sciany i jak wyciagalem moj rower spod sciany tez zdrapalem troche sciany od spodu. Jest skierowana kamera kolo tego miejsca ale nie wiem czy mnie ujelo. Nikomu to nie przeszkada i nikt z tym nic nie robi. Nie widze realnej potrzeby naprawiania tego wszystkiego. Kiedys kolega zniszczyl u mnie plytke. Ojciec sie zdenerwowal, ale naprawil sam i mial juz ta sprawe gdzies, nie gniewal sie na mojego kolege.

Nie widze sensu naprawiania oszczerstw i tych zniszczen albo kradziezy sprzed 4 lat gdzie okradlem kolege na uwaga: 7 zł (!). Kazdy ma gdzies ze ja cos odwolam i nie ma realnych skutkow mojego postepowania. Dlatego wlasnie nie widze sensu mojego odwolywania oszczerstw, ktore i tak kazdy krotko mowiac ma gdzies. Co moge zrobic?

Podam przyklad powazniejszego oszczerstwa: Napisalem przeklenstwo kilka lat temu (jakies 4-5 lat), mama to zauwazyla i sie spytala kto to napisal. Powiedzialem ze moj kolega.

Albo kiedys w internecie przeklinalem i powiedzialem ze to moja siostra. Bylo to w grze. Nikt nie znal mojej siostry i rownie dobrze moglem powiedziec ze takowej nie mam.

 Re: Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-06-26 18:20

Krystian, ile razy już słyszałeś, że nie rozwiążesz swoich problemów w internecie?

 Re: Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-06-26 18:53

Dziwna sprawa. Pytania o naprawianie szkód, oszczerstwa, opowieści o lekceważących to osobach i tonacja są bliźniacze wobec pytań pewnego chłopca, który przestawia się na tym i na sąsiednim forum jako trzynastolatek o imieniu na K.

Niezależnie od tożsamości pytającego - Mamy naprawiać skutki naszych win, nie oglądając się na to, czy ktoś się tym przejmuje. Nie mieszaj Twoich przewinień z cudzą reakcją. Ty zaciągasz winę, fałszywie oskarżając, kradnąc, niszcząc itd. Skutek negatywny jest w otoczeniu, jest też w Tobie. Ewidentny, lekceważenie dobra innych ludzi.

A niszcząc sprzęt w szkole (rysowanie ławek itp.) okradasz nas, mnie też. Pieniądze z nieba, Drogie Dziecko, nie spadają. To są i moje podatki, z mojej pracy, więc nie ma usprawiedliwienia dla ich głupiego marnowania w postaci niszczenia sprzętów. I nie zasłaniaj się dyrektorem, konserwatorem czy innymi uczniami.

 Re: Czy odwoływać oszczerstwa, naprawiać szkody?
Autor: Krystyna (---.elblag.vectranet.pl)
Data:   2018-06-26 19:26

"Szkody zawsze należy naprawiać. Nie istnieje coś takiego jak przedawnienie oszczerstw ale odwołanie jest dobre, bo ukazuje zmianę oszczercy a samo oszczerstwo traci moc i każdy już wie, że było nieprawdziwe."

Ostrożnie z takimi bezlitosnymi radami :( Krystian (autor pytania) nie jest oszczercą, ale skrupulantem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: