logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż ma romans od 2 lat.
Autor: Wioletta (---.proflink.pl)
Data:   2018-07-26 12:46

Modlę się o uratowanie mojego małżeństwa i jest gorzej. Mąż ma romans od 2 lat i mówi, że dla niego jestem nikim, a inaczej zaczął myśleć 3 lata temu. Raczej nie da się już naprawić bo tylko ja chce to odbudować on nie. Czy mam już odpuścić, modlitwa się za ratowanie a chyba powinnam aby Bóg zapłać mi to miłość z serca.

 Re: Mąż ma romans od 2 lat.
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-07-26 19:27

Ciężko coś doradzić bo sposoby ratowania małżeństwa zależą od małżeństwa, trzebaby się mocno wgryźć w Wasz związek ale modlitwy nigdy dość, w końcu to Twój mąż.
Może poszukaj pomocy na https://www.kryzys.org/
czyli na forum dla osób walczących o swoje małżeństwa - tylko nie czytaj wszystkich wątków bo to Cię jeszcze bardziej zdołuje.
Od siebie tylko napiszę, że da się uratować małżeństwo. Z bólem ale się da.
Trzeba wiele z siebie dać, zastanowić się nad słowami męża, nad tym co mówił przed trzema latami, na co narzekał, czego mu brakowało, o co się kłóciliście i zacząć zmianę od siebie... Tego, co mówi teraz nie słuchaj bo to kłamstwo, każdy zakochany gada bzdury, jeśli Wam się uda to za rok czy dwa Ci powie, że nie wie dlaczego Ci to mówił, że to była nieprawda. Nie pozwól mu mówić o tym, co teraz czuje do Ciebie, co czuje do tamtej kobiety bo to Cię może zabić, nie chciej znać szczegółów.
Reasumując, niestety modlitwa to nie wszystko.
Życzę powodzenia i współczuję, wiem jak od tego boli nawet oddychanie.

 Re: Mąż ma romans od 2 lat.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-07-29 12:04

Gdyby mój mąż miał romans i to od 2 lat, postarałabym się o szybką separację. Niechby sobie ostatecznie sprawę przemyślał. Nie mogłabym być z kimś, kto żyje w związku pozamałżeńskim i świadomie, i oficjalnie łamię przysięgę małżeńską. Czy zastanowiłaś się choćby nad konsekwencjami różnych chorób wenerycznych, które może Ci "zafundować"? - nawet nieświadomie.

Pytanie tylko, czy to jedynie romans - jakieś czasowe zauroczenie, np. w koleżance z biura itp., czy współżycie seksualne?
Jeżeli to jedynie zauroczenie, to takie stany przechodzą (zwykle u mężczyzn) niczym niestrawność żołądkowa. Spróbuj dobrze rozeznać sytuację.
Warto. Nie załamuj się (!)

Pozdrawiam :)

 Re: Mąż ma romans od 2 lat.
Autor: B. (---.49.136.145.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-07-31 00:40

"Modlę się o uratowanie mojego małżeństwa"
Rozumiem że Twoje małżeństwo jest sakramentalne? Jeżeli tak, to dobrze robisz modląc się za Wasze małżeństwo.

"Mąż ma romans od 2 lat i mówi, że dla niego jestem nikim"
Tak być nie powinno. Mąż nie szanuje Bożego Prawa i Ciebie. Jeżeli będzie kochał Boga i Jego Prawa, to będzie szanował Przykazanie „nie cudzołóż”. A także to: „Mężowie, MIŁUJCIE żony i nie bądźcie dla nich przykrymi!” (List do Kolosan 3,19)

Czy w życiu codziennym, np. gdy mąż właśnie mówi gorzkie dla Ciebie zdanie - czy w takiej chwili próbowałaś oprzeć się nie na słabej osobie (na sobie), ale na Bogu? Czy opierasz na Bogu życie Waszej Rodziny? (codzienna poranna i wieczorna modlitwa, coniedzielna Msza Święta, regularna spowiedź i Komunia Święta). Czy gdy było dobrze praktykowaliście kiedykolwiek modlitwa wspólną?

Pan Jezus powiedział, że kto nie będzie spożywał Jego Ciała, nie będzie miał życia w sobie J 6,53. Spróbuj potraktować te słowa bardzo serio.
Człowiek zyskuje pokój serca, jeżeli oprze się na Bogu. Spróbuj krok po kroku iść drogą Bożych i kościelnych Przykazań, a Twój pokój zostanie przez męża na pewno zauważony. Trudne i w obecnej sytuacji niemal niemożliwe, po ludzku oceniając? Dlatego - oprzyj się na Bogu. Módl się o pokój serca, wypełniaj chrześcijańskie obowiązki z sercem wzniesionym ku Bogu. Ostatecznym celem ludzkiego życia jest zbawienie duszy, a żona może być ratunkiem dla męża (i odwrotnie). Niech Pan Bóg wspiera Ciebie, niech daje Ci mądrość i cierpliwość, niech prowadzi Waszą Rodzinę.
Serdecznie pozdrawiam.

* * *

"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie." J 6,53

"A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela." Mt 19,6

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: