logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmówić różaniec?
Autor: Aleksandra (176.111.237.---)
Data:   2018-07-29 20:22

Proszę o różaniec o link bede wdzieczna z gory dziekuje taka mam odmowic pokute prosba

 Re: Jak odmówić różaniec?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2018-07-29 21:17

No to pamiętasz pokutę czy nie? Chyba nie ma problemu znalezienie odmawiania różańca w każdej książeczce do nabożeństwa lub w necie. Nigdy nie chodziłaś na religię? Instrukcja jest np. tutaj: (klik).

 Re: Jak odmówić różaniec?
Autor: Ola (176.111.237.---)
Data:   2018-07-29 21:22

Dobra dziękuję :)

 Re: Jak odmówić różaniec?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-07-29 21:45

http://rozaniec.web-portals.pl/

W linku masz bardzo dokładną instrukcję jak odmawiać Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic.

Istotą modlitwy rózańcowej jest rozważanie poszczególnych tajemnic z życia Pana Jezusa. Odmawiaj tak, by skupienie na stronie"techniczej" nie przysłoniło Ci istoty tej modlitwy. Odmawiaj powoli, jeżeli to Twoje początki modlitwy różańcowej, myślę że możesz nawet podzielić sobie na odmawianie poszczególnych części z przerwami, tak byś nauczyła się smakować tę modlitwę.
Jeżeli nie masz różańca, możesz modlić się przy pomocy własnych palców. Chodzi o to byś weszla w rytm modlitwy nie skupając się na liczeniu poszczególnych Zdrowaś Maryjo.

"Jan Paweł II w Liście Apostolskim Rosarium Virginis Mariae nie tylko obdarzył Kościół pogłębioną i oryginalną teologią modlitwy różańcowej, nie tylko podniósł ją do rangi zbawczej kontemplacji tajemnic ziemskiego życia Jezusa, ale jako Pasterz ludu Bożego dużo miejsca poświęcił praktyce odmawiania Różańca.
Jak trzeba odmawiać Różaniec, żeby zasługiwał on na miano zbawczej kontemplacji? Idąc za Pawłem VI (MC 47; RVM 12), należy zdecydowanie stwierdzić, że przez „brak kontemplacji, Różaniec upodabnia się do ciała bez duszy i zachodzi niebezpieczeństwo, że odmawianie stanie się bezmyślnym powtarzaniem formuł oraz, że będzie w sprzeczności z upomnieniem Chrystusa” …(Mt 6, 7). „Ciało bez duszy” - to trup. Różaniec bez kontemplacji może być takim trupem i stać w sprzeczności z napomnieniami Jezusa. Są to bardzo mocne słowa. Ciśnie się na myśl stare porzekadło łacińskie: Corruptio optiumi pessima. Przepiękna modlitwa może się zdegenerować i stać się przysłowiowym „klepaniem pacierzy”. Jest więc niezwykle ważna jakość odmawiania tej modlitwy. Ojciec Święty daje konkretne wskazówki jak modlić się na różańcu, by była to prawdziwa kontemplacja oblicza Jezusa. Stanowczo za mało mówi się o tym do wiernych."

Aleksandro, dla głębszego rozumienia sensu tej modlitwy, trzeba wejść w poznanie życia Jezusa Chrystusa w oparciu o Pismo Święte.

http://niezbednik.niedziela.pl/dzial/13/Rozaniec

Tu otwierając kolejne strony, przy poszczególnych rozważaiach znajdziesz odnośniki do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego.

Jeżeli kiedykolwiek niedosłyszysz jaką pokutę zadaje spowiednik, to proś o powtórzenie. Jezeli zapomnisz to nałóż sobie sama np. jakąś modlitwę czy dobry uczynek a przy najbliższej spowiedzi podczas formuły wstepnej (pokutę odprawiłam/ nie odprawiłam) powiedz o tej sytuacji

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: