logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak reagować?
Autor: Magda (---.play-internet.pl)
Data:   2018-08-02 18:37

Zastanawiam się jak reagować, gdy ludzie opowiadają dowcipy typu: "dlaczego Jezus chodził po wodzie? ... bo co ma wisieć, nie utonie."

W pracy mam dwie osoby, które bardzo krytykują Kościół, księży. Często zdarza się, że podczas wspólnego obiadu, który jemy naszą siedmioosobową grupą, te dwie osoby drwiąco, prześmiewczo wyrażają się o księżach, od czasu do czasu opowiedzą dowcip takiego typu jak powyżej zacytowałam. To ateiści, którzy religię, katolicyzm uważają za jakieś opium dla ludu, za nieprawdę.

Nie wiem co cała reszta sobie myśli, nikt nic nie komentuje, ogólnie jak pojawia się jakiś temat religijny, polityczny, ta dwójka szydzi sobie z wielu spraw, ludzi..., reszta milcząco słucha - nie wchodzi w polemikę, no i ja też nie.

Czy należy jakoś reagować? Oni są tak przekonani co do swoich poglądów, tak pewni siebie, że w ogóle sobie nie wyobrażam wchodzić z nimi w dyskusję, oni swego nastawienia do Kościoła nie zmienią.

 Re: Jak reagować?
Autor: Justyna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2018-08-13 14:26

Witaj Magdo,
W takiej sytuacji chyba po prostu bym poprosiła, żeby w mojej obecności unikali takich żartów, rozmów. Że sprawia mi to przykrość. Tak jak ja nie atakuje ich ateizmu, nie nawracam na siłę, niech oni nie obrażają moich uczuć religijnych. Tyle w koło mówi się o tolerancji dla odmiennych poglądów, niech to uszanują. Jeśli są mądrzy to to zrobią. Jeśli nie, cóż. Ja bym nie mogła jeść obiadu z osobami, które obrażają np. moją mamę, męża. Tak ja to odbieram. Na pewno nie wchodziłabym w żadne dyskusje. Po prostu poprosiłabym o szacunek.

Z Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: