logo
Poniedziałek, 22 października 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Jak wesprzeć znajome małżeństwo?
Autor: b2 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-08-05 15:32

Małżeństwo przyjaciół znalazło się w kryzysie, oboje są wierzący, chodzą co tydzień na Msze, jednak pojawiają się słowa o rozstaniu, osobnym mieszkaniu, nawet o rozwodzie. Chciałabym jakoś im pomóc. Jak można pomóc?

 Re: Jak wesprzeć znajome małżeństwo?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-08-05 20:38

Udostepnij małżonkom informację na temat Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar:

http://sychar.org/
http://sychar.org/ogniska/

Możesz zamówić Mszę Świętą z intencją uzdrowienia małżeństwa i zaprosić/poinformować ich o terminie. Będzie to wyraz Twojej miłości i troski. Wytrwała modlitwa.
Jeżeli Twoje relacje z obojgiem są bardzo bliskie, to na ile dopuszczają Cie do tematu, a Ty czujesz się na siłach możesz w bardzo delikatny sposób spróbować być mediatorem, wyciągnąć z historii ich małżeństwa na światło dzienne dobre strony, radości z zachowaniem obiektywizmu wobec obojga.

 Re: Jak wesprzeć znajome małżeństwo?
Autor: B. (---.184.131.25.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-08-06 23:38

W podobnej sytuacji jeden z małżonków usłyszał od przyjaciela, że ślubował uroczyście przed Bogiem, ludźmi i całym światem istot duchowych, że nie opuści współmałżonka aż do śmierci. A także, że współmałżonka należy szanować. I że trzeba liczyć na siły i mądrość pochodzące od Boga, a nie na własne słabe ludzkie siły.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Jak wesprzeć znajome małżeństwo?
Autor: jk (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-08-07 12:39

Na pewno nie można zachęcać do rozwodu. Wręcz przeciwnie - do ratowania małżeństwa. No chyba, ze było ono zawarte nieważnie ale Ty przecież takiej wiedzy nie masz. Poza tym nie wtrącałabym się zbytnio w sprawy małżeńskie, bo czasami można jedynie zaszkodzić. Zwłaszcza jeśli się nie umie pomagać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: