logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak postąpić z ciałem dziecka z poronienia?
Autor: Jacek (---.pools.spcsdns.net)
Data:   2018-08-16 06:09

Po pierwszym badaniu ginekologicznym w 9-tym tygodniu ciąży okazało sie, że serce dziecka nie bije. Drugie badanie tydzień później tylko to potwierdziło.
Córka ma jutro zabieg. Zapewne może domagać się wydania ciała bo szpital chciałby je zatrzymać. Jak należy postąpić z ciałem dziecka by psychika i wiara córki nie ucierpiały?

 Re: Jak postąpić z ciałem dziecka z poronienia?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-08-16 12:56

"Umarłych pogrzebać" - uczynek miłosierny względem ciała. Więcej dodawać chyba nie trzeba.

 Re: Jak postąpić z ciałem dziecka z poronienia?
Autor: Kalina (---.play-internet.pl)
Data:   2018-08-16 13:26

biblioteka/Z/ZR/pk201443-utracone.html

https://wdr.diecezjakrakow.pl/rodzina/dziecko-utracone/111-pogrzeb-dziecka-poronionego

Jacku, w pierwszym linku są dane kontaktowe, gdzie możesz uzyskać więcej szczegółów. W drugim linku jest obszerny komentarz duchowy dla osób bliskich po stracie dziecka.
To dzieciątko już zagościło w Waszej rodzinie. Pamiętajcie o nim. Jeżeli córka będzie odczuwała potrzebę mówienia o dziecku, z wielkim wyczuciem nie unikajcie tematu.

 Re: Jak postąpić z ciałem dziecka z poronienia?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2018-08-29 13:00

Przeżyłam to doświadczenie. Szpital ma obowiązek wydać Ci ciało dziecka, a przede wszystkim stosowne dokumenty stwierdzające zgon. Z tymi dokumentami udajesz się do urzędu po akt zgonu. Z tym dokumentem z kolei udajesz się do wybranego zakładu pogrzebowego i zlecasz organizację pochowku. Również ksiądz, jeśli zwrócisz się do parafii, będzie uczestniczył w pochówku. Dopiero po pogrzebie synka, który umarł w 16 tygodni ciąży, osiągnęłam spokój. Nie mogłam znieść myśli, ze miałabym go zostawić w szpitalu.
Choć powrót do równowagi psychicznej zajął więcej czasu.

 Re: Jak postąpić z ciałem dziecka z poronienia?
Autor: Jacek (172.56.30.---)
Data:   2018-12-03 18:56

Dziękuję Wam serdecznie za odzew.
Zrobiliśmy jak należało zrobić. Dziecko zostało pochowane w asyście księdza. Dom pogrzebowy wcześniej przygotował pochówek nie pobierając należności.
Zaznaczę bo nie zrobiłem tego w wcześniej, że mieszkamy w USA. Jeżeli rodzice dziecka nie wiedzą co można zrobić, szpital informuje, że "zatrzyma ciało dziecka do badań".
Chyba dzięki Duch Święty, natchnął mnie by szukać porady. Znalazłem ją tutaj. Bo inaczej jego ciało podzieli los ciał dzieci z aborcji.
Jeszcze raz Wam dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: