logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny.
Autor: Karol (17 l.) (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data:   2018-08-20 17:16

Szczęść Boże,

Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny. Chciałbym coś dla nich zrobić prócz obowiązków, coś zwyczajnego, ale chociaż 10 ważnych i małych uczynków albo słów. Jak uszczęśliwić rodzinę?

 Re: Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-08-20 19:54

To wymaga od Ciebie rozpoznania, co przyniesie radość konkretnym osobom, Twoim konkretnym bliskim. Ja tego nie wiem. Trzeba znać człowieka. Dla przykładu; zabranie mojego taty do opery na pewno by go nie uszczęśliwiło.
Uwaga, można, jak powiadają, zagłaskać kota na śmierć, czyli uszczęśliwiać na siłę.

A zastanowiłeś się, skąd ten głód?
I skąd pomysł na liczenie uczynków?

 Re: Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-08-20 20:26

Karolu, masz 17 lat. W takim wieku jesteś jeszcze uczniem, więc pierwszym i podstawowym sposobem uszczęśliwienia Twoich rodziców będzie przykładanie się do nauki tak, aby mogli oni zobaczyć tego efekty. Chcesz usłyszeć od nas propozycje ważnych uczynków i słów w kontaktach z rodzicami-a czy pamiętasz o tych najprostszych? Bądź po prostu dobrym synem, posłusznym rodzicom, a niebędącym dla nich ciężarem i odważ się czasem powiedzieć "kocham Was". Nie dlatego, że my Ci to poradziliśmy, ale dlatego, że Ty sam tego chcesz, chociaż może się wstydzisz.

 Re: Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny.
Autor: nk (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-08-21 10:27

nie rób tego na siłę. Po pierwsze żyj tak jak Pan Bóg podpowiada w przykazaniach a zwłaszcza - "kochaj bliźniego swego jak siebie samego". Przy czym właśnie zastanów się czy kochasz siebie, czy o siebie dbasz.

 Re: Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny.
Autor: B. (---.184.132.52.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-08-21 22:29

"Kocham Cię Mamo" - to na pewno uszczęśliwi Mamę :)
"Może wyniosę te śmieci, Mamo?"
"Odkurzyłem pokój i umyłem okna, Mamo"
"Czy pograłbyś ze mną w piłkę, Tato?"
"Chciałbym zamówić Mszę Św. z okazji Waszej rocznicy ślubu (dziękczynną i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo), ale nie ma wolnego terminu w tym dniu, czy może być sobota najbliższa terminu rocznicy?"
Jeżeli Tata ma patent sternika, to "Tato, popływalibyśmy żaglówką?" Jeżeli jest wędkarzem: "Tato, może pójdziemy na ryby?"
Itd.
Powodzenia :)

 Re: Mam ciągle głód uszczęśliwiania mojej rodziny.
Autor: Karol (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data:   2018-08-22 21:24

Dziękuję Wam za rady :)

Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: