logo
Sobota, 15 sierpnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Rozwódka z dzieckiem po unieważnieniu małżeństwa.
Autor: Lena (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-23 12:04

Witam, czy wśród Was jest może rozwódka z dzieckiem (po kościelnym stwierdzeniu nieważności małżeństwa), która poznała dobrego mężczyznę i dla niego małżeństwo z rozwódką z dzieckiem nie stanowiło większego problemu? czy po ślubie pojawiły się problemy na tym tle? Proszę o Wasze opinie.

 Re: Rozwódka z dzieckiem po unieważnieniu małżeństwa.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-08-23 18:24

O to, czy komuś przeszkadza ewentualne małżeństwo z kobietą z dzieckiem, która otrzymała unieważnienie małżeństwa należy pytać konkretną osobę, która miałaby być taką opcją zainteresowana bądź nie. Małżeństwo to sprawa dwojga ludzi i żądanie, aby autorytatywnie wypowiedział się tutaj "vox populi" jest cokolwiek niewłaściwe. Warta zainteresowania jest za to jedna kwestia, która została poruszona w temacie: dlaczego para miałaby wnioskować o stwierdzenie ważności/nieważności małżeństwa dopiero wtedy, kiedy zaczyna się między nimi psuć, zaś już po podjęciu przez nich współżycia? Takie właśnie podejście do sprawy stanowiło przyczynę pojawienia się terminu "rozwód kościelny"-nieprawidłowego, a jednak częściowo wydaje się usprawiedliwionego. Bo jeśli nie jest się pewnym, czy rzeczywiście zawarło się ten sakrament, to analizuje się to od razu, a nie dopiero wówczas, gdy pojawią się jakieś problemy, których wygodnym rozwiązaniem byłoby orzeczenie, że oto tych dwoje ludzi tak naprawdę nigdy niczego sobie nie ślubowało.

Co do mężczyzn i ich podejścia, tutaj też dają się wyróżnić grupy. Są tacy, którzy w kobiecie ze stwierdzoną nieważnością poprzedniego małżeństwa widzą przede wszystkim kobietę, z którą chcą(bądź nie) zawrzeć związek małżeński, zaś dziecko jest dla nich-przepraszam za określenie-"dodatkiem" do niej. Czyli nie obchodzi ich, kto jest jego ojcem, nie dbają o to, jakie ono jest-po prostu, skoro już jest, to dadzą mu jeść i ubiorą je, ale interesuje ich głównie matka. Dla nich zawarcie małżeństwa z nią nie stanowi problemu, tym bardziej, że nie ma przeszkód kanonicznych. Jest też jednak druga grupa: ci, którym jednak przeszkadza fakt, że dziecko ich żony nie jest ich dzieckiem, tylko kimś "z zewnątrz": nie jest do nich podobne, ani z wyglądu. ani z charakteru, a przede wszystkim traktuje ich z rezerwą. Choćby przez to, że nigdy nie zwróci się do nich "tato", a jedynie "wujku", czy co gorsza po imieniu. Powstaje wtedy "ciekawa", choć dla mężczyzny niekomfortowa sytuacja: niby zawiera on małżeństwo, a jednak później pod jednym dachem zamieszkują matka, dziecko i "kolega" tego dziecka, który daje mu pieniądze, zamiast ojca, matki i syna/córki. Nie każdy jest w stanie się z tym pogodzić i dlatego część kobiet takich, jak to opisano w temacie zostaje samotnych.

 Re: Rozwódka z dzieckiem po unieważnieniu małżeństwa.
Autor: Bernard (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-23 20:37

Spotkałem sie z przypadkiem, gdzie taka kobieta w małżeństwie sakramentalnym nie mogła mieć dzieci. I wtedy powstał duży problem.
W przypadku, gdy moze mieć nastepne dzieci, wszystko powinno być w porządku.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: