logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Kpł 25, 39-46 to Słowo Boga?
Autor: refleksja (---.eaw.com.pl)
Data:   2018-08-23 17:37

Nieswojo mi, kiedy to czytam - księga Kapłańska...
Czy to możliwe, by te słowa mówił Bóg, którego ja osobiście doświadczam, jako cudowną Osobę, Żywą Miłość - bardzo Go kocham. Smutno mi... Proszę o odpowiedź jakiegoś kapłana lub mądrego teologa.

Niewolnicy Izraelici

39 Jeżeli brat z powodu ubóstwa sprzeda się tobie, nie będziesz nakładał na niego pracy niewolniczej. 40 Będziesz się z nim obchodził jak z najemnikiem albo jak z osadnikiem. Będzie służyć tobie tylko do roku jubileuszowego8. 41 Wtedy wyjdzie od ciebie razem ze swymi dziećmi i wróci do swojej rodziny, do posiadłości swoich przodków. 42 Bo oni są moimi niewolnikami, których wyprowadziłem z ziemi egipskiej, nie powinni więc być sprzedawani jak niewolnicy. 43 Nie będziesz się z nim obchodził srogo. Będziesz się bał swego Boga.

Obcy niewolnicy

44 Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. 45 Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. 46 Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo.

 Tematy Autor  Data
 Czy Kpł 25, 39-46 to Słowo Boga? nowy refleksja 
  Re: Czy Kpł 25, 39-46 to Słowo Boga? nowy sstaszek 
  Re: Czy Kpł 25, 39-46 to Słowo Boga? nowy B. 
  Re: Czy Kpł 25, 39-46 to Słowo Boga? nowy Robson 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: