logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zostałam oszukana przez męża.
Autor: Joanna (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2018-08-31 12:28

Witam,
jesteśmy tylko małżeństwem cywilnym. Planowaliśmy ślub, rozmawialiśmy o wierze i uważałam mojego męża za osobę wierzącą. Jednak przed ślubem zaszłam w ciążę. Wtedy mój mąż uznał, że ślub cywilny jest dla nas wystarczający, ponieważ on nie jest wystarczająco wierzący. Nie pomagają ani groźby ani prośby. Łatwo jest powiedzieć odejdź od niego, ale mamy dziecko, któremu jednak należy się i ojciec i matka. Pełna rodzina. Nie wiem co robić. Czy dostanę rozgrzeszenie? Uważam, że zostałam oszukana przez męża. To on decyduje o moim życiu w tej formie, że nie mogę przystąpić do komunii. Co mam robić?

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-08-31 13:56

Oj, bolesne.
Mam kilka pytań. Nie oczekuję oczywiście odpowiedzi na forum. To ku refleksji i ku obejrzeniu sprawy z różnych stron.
Czujesz się oszukana. Czy chcesz do końca życia być z człowiekiem, który Cię Twoim zdaniem (ja nie oceniam) oszukał w zasadniczej sprawie?
No, warto się też zastanowić, jak jest z tym ewentualnym oszukaniem.
Jakie i czy naprawdę ważne racje decydowały o odłożeniu ślubu sakramentalnego na jakiś czas (nie piszesz, jaki)?
Dlaczego nie braliście ślubu konkordatowego lub cywilnego i kościelnego tego samego dnia lub dzien po dniu?
Nie możesz w związku z odmową ślubu kościelnego przystąpić do Komunii. No wybacz, to trudne, ale czy nie przeszkadzało Ci to w czasie między jednym a planowanym drugim ślubem? I decydowałaś się na dziecko nie w małżeństwie sakramentalnym? No wiesz, wybacz szczerość, to jednak mogą być dla męża sygnały, że nie do końca Ci tak bardzo na sprawach wiary zależy, skoro i tak żyjesz niezgodnie z nimi...

O tym, czy dostaniesz rozgrzeszenie, zadecyduje spowiednik.

Nie mam pojęcia, co znaczy tak naprawdę człowiek "zbyt mało wierzący".

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: Anita (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-31 15:41

Możliwy jest ślub kościelny osoby wierzącej z niewierzącą. Jeśli sprawy wiary są dla Ciebie ważne powinnaś się zdecydować na taki ślub. Wiara męża nie jest wymagana do ślubu, więc jeśli odmówi będziesz miała znak, że chodzi o coś innego niż poziom wiary męża. Obawiam się, że problem jest głębszy i jest wskaźnikiem kiepskiej relacji partnerskiej między Wami. Twoje potrzeby wydają się nie być ważne dla męża. Może się mylę, oby...

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-08-31 18:34

Wzięłaś ślub cywilny, zaszłaś w ciążę i dziwisz się, że nie pomagają prośby ani groźby? Być może Twój cywilny facet myśli, że odpuścisz jak odpuściłaś w poprzednich, tak ważnych życiowych decyzjach i nie ma mu się co dziwić.
Co do rozgrzeszenia to z tego co wiem nie dostaniesz dopóki nie postanowisz poprawy (zaprzestaniesz współżycia z zamiarem bana do prawdziwego ślubu) ale najlepiej zapytać u źródła - w konfesjonale.
Nie wiem co masz teraz zrobić, za daleko zaszłaś w dotychczasowych ustępstwach żeby kolejny krok był łatwy.

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2018-09-01 13:11

"Zostałam oszukana przez męża."
Przede wszystkim jako katoliczka powinnaś wiedzieć, że to nie jest twój mąż i tak go nie nazywać. W katolicyzmie mężem, czy żoną zostaje się po ślubie kościelnym. I nie składaj winy na swego partnera mówiąc, że cię oszukał, bo najpierw powinien być ślub kościelny, a dopiero po nim wszystko inne. Ty zgodziłaś się na inne życie, na życie bez Boga i powinnaś zdawać sobie sprawę ze swoich czynów nie czyniąc się niewinną. Owszem, dziecko powinno wychowywać się w rodzinie, ale w zdrowej rodzinie, która jest zdolna prowadzić dziecko do Boga. Rodzina, którą stworzyłaś, na dzień obecny nie jest do tego zdolna. Co powiesz swojemu dziecku w dzień jego pierwszej Komunii św.? Dlaczego mamusia i tatuś nie przystępują do Komunii? Dlaczego nie kochają Pana Jezusa, a dziecku każą to robić? Jakbyś kochała Jezusa, to byś żyła zgodnie z Jego nauką.

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: B. (---.191.95.99.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-09-02 00:28

"Co mam robić?"
Wrócić do życia według Bożych Przykazań i powiedzieć ojcu Twojego dziecka o podjęciu tej decyzji. Jednym z Przykazań jest "nie cudzołóż".
Niech Pan Bóg pomoże Ci.
Na pierwszym miejscu w naszym życiu powinien być Pan Bóg, a wtedy wszystko inne będzie na właściwym miejscu.
Powodzenia.

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: DS (185.47.65.---)
Data:   2018-09-02 23:42

Hej :)
Przede wszystkim to super, że czujesz potrzebę życia w stanie łaski uświęcającej :)
Nie warto przekładać naszego doczesnego życia nad życie wieczne. Więc jeżeli masz taką wolę, zażądaj od męża ślubu kościelnego. Wypowiadając słowa przysięgi małżeńskiej on nie musi mówić: 'Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny, i wszyscy święci'. Ty będziesz mogła żyć w stanie łaski uświęcającej i swoim życiem pokazywać mu, że ta droga jest piękniejsza :)
Czeka Cię nie lada wyzwanie, oddaj to wszystko Bogu w modlitwie :) On jest naszym kochającym Ojcem i chce, żebyśmy do Niego wracali, czeka na nas niezależnie od tego w jak ciężkie bagno się wplątaliśmy, więc nie czekaj - wróć do Niego :)
Macie dziecko, które także zasługuje, żeby pokazać mu Boga. A nie będzie to proste, jeśli nie będziesz dla niego przykładem, że to fundament Twojego życia.
Powodzenia. Pomodlę się w Twojej intencji, żeby Bóg dał Ci siłę w tym wszystkim i pomógł wyplątać się na dobrą drogę.

 Re: Zostałam oszukana przez męża.
Autor: Mick (---.play-internet.pl)
Data:   2018-10-13 08:58

Trudno płakać nad rozlanym już mlekiem, niestety zostałaś zwiedziona przez niego bo on miał chęci ale nie do ślubu. Teraz ten grzech pociąga za sobą następne. Jedynie co widzę w tej sytuacji to solidny post i modlitwę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: