logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zakończyć relację z koleżanką?
Autor: Anna (---.k2media.com.pl)
Data:   2018-09-02 13:17

Chcę zakończyń relację z dwa razy ode mnie starszą koleżanką z pracy tylko nie wiem jak to zrobić. Codziennie obarcza mnie swoimi bolączkami i informacjami ze swojego życia, o których nie chcę słuchać. Obdarowuje mnie jakimś upominkami, które przyjmuje tylko z grzeczności. To wszystko tworzy jakieś chore przywiązanie. Nie chciałabym nikogo odrzucać, ale to mnie tak męczy, że nie mogę się skupić na pracy i czuję się w pewnym stopniu pozbawiana wolności.

 Re: Jak zakończyć relację z koleżanką?
Autor: Teodora (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-09-02 14:39

Musisz byc stanowcza.

 Re: Jak zakończyć relację z koleżanką?
Autor: Sas (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2018-09-03 23:50

Modliłam się kiedyś w podobnej sprawie (ezoteryczne znajomości) Nowenną do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. I o ile to kiedyś były bardzo męczące i częste relacje, tak teraz są sporadyczne i poprawne. Z modlitwą nie ma rzeczy niemożliwych.

 Re: Jak zakończyć relację z koleżanką?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-04 00:06

Przyjmij wobec koleżanki postawę asertywną. Powiedz wprost, że nie możesz się skupić, a podjętą rozmowę/opowieść potraktuj zagłębieniem się w pracę. Na osobiste wynurzenia możesz odpowiedzieć, że nie jesteś w stanie jej pomóc i ewentualnie wskazać miejsce gdzie pomoc może uzyskać. Za ofiarowane upominki zdecydowanie podziękuj. Jeżeli delikatna forma ochłodzenia relacji nie przyniesie skutku to powiedz wprost, że nie chcesz by obarczała Cię swoimi problemami osobistymi a upominki pozostawiaj, ale tu możesz się spodziewać jakiejś formy focha czy żalu, tym bardziej że dotychczas służyłaś jako życzliwe ucho.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: