logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia?
Autor: Tenhoe (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2018-09-03 16:23

Mam pytanie dotyczące tego, jak nienawiść do drugiego człowieka wpływa na szanse zbawienia?
Otóż sytuacja wygląda następująco, jestem katolikiem, uczęszczam do kościoła, żyję w czystości, nie kradnę, nie zabijam, nie prześladuję i nie robię nikomu na złość, ale od zawsze odczuwam niewyobrażalną nienawiść w stosunku do drugiego człowieka. Od zawsze jestem nastawiony nieufnie do innych ze względu na złe doświadczenia, o których nie będę tutaj wypisywał, bo wg mnie nie ma co wracać i użalać się na tym.

Chociaż o wcześniej wspomnianych doświadczeniach nie myślę zbyt dużo, fakt ten nie zmienia mojego stosunku do innych ludzi, złe, podłe, samolubne, bezduszne, szatańskie, chciwe, złośliwe, brutalne, bezmyślne szczury.

Miłość do bliźniego? Przecież to jest jakaś jedna wielka abstrakcja, różnica między mną a kimś kto uważa siebie za kochającego bliznich polega tylko na gadaniu, a w praktyce i tak każdy ratuje siebie, dogadza sobie by być szczęśliwym nawet kosztem innych bez najmniejszych skrupułów, później idąc do spowiedzi po to by pojsc do czyścia i być zbawionym.
Nigdy w życiu nie spotkałem dobrego człowieka.

Pytam się i wołam, gdzie jest sprawiedliwość, kiedy ludzie, którzy przyczyniają się do potępienia wiecznego innych idą do spowiedzi, po śmierci do czysca i sa zbawieni? Jak tu wydobyć z siebie miłość do czegoś takiego jak rodzaj ludzki?

Nie mam z nikim żadnych kontaktów, żyję na uboczu nikomu nie zawadzając, ale pytanie czy mogę liczyć a zbawienie?

Tenhoesperianciaquevaismorrer

 Tematy Autor  Data
 Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy Tenhoe 
  Re: Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy Kalina 
  Re: Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy M. 
  Re: Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy Gosia 
  Re: Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy Estera 
  Re: Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy jk 
  Re: Jak nienawiść wpływa na szanse zbawienia? nowy
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: