logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo.
Autor: xzx (---.elpos.net)
Data:   2018-09-13 08:26

Witam

Mam taką sprawę. Dziś szedłem do Kościoła i po drodze zagadał do mnie facet, pytając czy mam 1 zł bo na chleb mu trzeba, więc dałem. W okolicy jest sklep spożywczy i patrzyłem czy on idzie do sklepu kupić chleb ale wrócił do kolegi, do miejsca gdzie schodzą się pijący alkohol. I mam teraz wątpliwość czy dobrze zrobiłem pożyczając jemu bo jak raz pożyczyłem to pewnie będzie podchodził stale i pytał o pieniądze. Z racji tej że teraz nie pracuję mam pewne obowiązki do zrobienia jak zakupy, sprzątanie itp.. a pieniądze nie są moje więc gdy powiedziałem rodzinie ze dałem złotówkę to mi odpowiedzieli żebym następnym razem mówił jemu, że nie mam to przestanie podchodzić i prosić i przypomnieli mi że to nie moje pieniądze. Teraz mam wątpliwość bo w Biblii pisze, żeby pożyczać i gdybym pracował to nie byłoby problemu że moje pożyczam ale i tak codziennie bym nie dawał po złotówce bo chleb raczej powinien starczyć na kilka dni więc podejrzane by było, że 1 zł codziennie na chleb by szlo. Podejrzewam że zbierał na piwo. Jak mam się zachować następnym razem jak mnie zaczepi o 1 zł. Jak powiem, że nie mam to skłamię i będę musiał się spowiadać. Nie chcę pożyczać bo to nie moje pieniądze i potem z rodzina muszę się rozliczać. Gdyby to moje były to co innego. Proszę o poradę w tej sprawie. Pozdrawiam


---
Forowicze doradzają: klik; klik.

z-ca moderatora

 Tematy Autor  Data
 Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy xzx 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy Hanna 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy guśka 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy xzx 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy A2 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy Marek_Piotrowski 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy Ina 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy barbara 
  Re: Dawać czy nie? Podejrzewam, że zbierał na piwo. nowy Magda 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: