logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: Iwona (---.toya.net.pl)
Data:   2018-09-16 22:01

Witam. Mam problem otóż taki że bardzo chciałabym pokochać mężczyznę który kocha mnie z całego serca. Byłam kiedyś z nim ale nie długo bo znaleźli się ludzie którzy nie mówili mi dobrze. A wierze że Bóg mi go dał bo o takiego dobrego mężczyznę się modliłam. Byłam wtedy szczęśliwa a oni mi to popsuli. Zerwałam z nim a teraz odnowiliśmy kontakt i chciałabym ułożyc z nim życie bo jest kochany. Czy mogę prosić Boga o miłość do niego. O zakochanie?

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-10-03 10:36

Iwona.

A czy on wie, że nie kochasz go - mówiłaś mu o tym ?
I mimo wszystko pragnie ożenić się z osobą, która go nie kocha? Chyba powinniście w pierwszej kolejności ustalić to między sobą, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: Iwona (151.248.59.---)
Data:   2018-10-05 08:26

On wie że nie kocham go tak jak bym chciała. Na swój sposób - tak jak sam powiedzial.
Wydaje mi się że on chciałby mimo wszystko ze mną być i zrobi wszystko żebym go pokochała. To już trwa 2 lata. Ja też nie potrafię zakończyć tego, boje sie bo wydaje mi się że się uzależniłam od niego...

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: n (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-10-06 00:19

Odejdź. To będzie dowód na miłość do tego człowieka. Po dwóch latach znajomości piszesz, że boisz się, że się od niego uzależniłaś. Jesteś przy nim tylko dla samej siebie nie dla niego. Łechta Twojego ego, łata jakieś Twoje braki w sferze emocjonalnej. Jest "zalepiaczem" pustki, plastrem, jest narzędziem do czegoś. Nie jest osobą do kochania. Jest Twoją niewolą. Jesteś w niewoli samej siebie przy nim. Odejdź. Jeśli tego nie zrobisz nie masz szans na szczęście ani on.

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: iwona (151.248.59.---)
Data:   2018-10-07 20:15

Strasznie się tego boje. Jestem zazdrosna . Cieszę się nim kiedy jest. Mam w nim duże wsparcie. Uwielbiam z nim spędzać czas ale wizualnie to do końca nie jest mój typ faceta. Tylko to mnie odstrasza i nie wytrzymam. Patrzę na facetów którzy sa moim guście. A chyba nie tak powinno być.
Też mam obawy ze jak poznam kogos innego to nie bedzie taki kochany jak ten ktorego mam.
Boże tak bardzo chciałabym go pokochać nie zważając na nikogo

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: B. (---.191.90.219.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-10-07 22:50

"To już trwa 2 lata"
Dwa lata to wystarczająco długi czas na podjęcie decyzji czy małżeństwo (dozgonne), czy rozstanie. Chyba że jesteś niepełnoletnia?

Możesz zostać jego żoną ("cieszę się nim kiedy jest. Mam w nim duże wsparcie. Uwielbiam z nim spędzać czas"). Dobrze gdy mąż jest także przyjacielem.

Możesz także rozstać się ("wizualnie to do końca nie jest mój typ faceta").

Jeżeli zdecydowałabyś się poślubić go, to pamiętaj że to przysięga na całe życie, słowo "rozwód" katolik żyjący zgodnie z Prawem Bożym powinien wyeliminować ze swojego słownika.
Po ślubie nie będzie już możliwe (dozwolone, uczciwe) "patrzenie na facetów w Twoim guście" w sensie jakiejś pożądliwości oczu czy serca.

Jeżeli jesteście pełnoletni, zachęcam do podjęcia szybkiej i ostatecznej decyzji.
Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie i nie poniesie konsekwencji. Ponieważ nikt z nas nie będzie z nim żył (w przypadku ślubu), ani nikt z nas nie będzie tęsknił za nim (po ewentualnym rozstaniu).
Pozdrawiam :)

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-10-08 11:09

Streszczenie: on mi sie nie podoba, wiec patrzę na innych, którzy mi się podobają. Ale jest mi z nim przyjemnie, wspiera mnie, więc choć nie kocham go, to boję się odejść. I na dodatek mówiono mi o nim złe rzeczy.
Czy to jest wierne streszczenie?


Zauważ, że piszesz o sobie - dokładniej o tym, co dostajesz. Wsparcie. Przyjemność spędzania czasu. Jest "kochany" i Ci z tym dobrze.
Jesteś zazdrosna, ale o co? Że ktoś mógłby dostać to, z czego korzystasz? I dlatego boisz się, że inny mężczyzna "taki kochany nie będzie"?
Iwona, co to znaczy, że ten pan jest "taki kochany"?
Miłość polega na dawaniu. Co jesteś gotowa ofiarować? Co znieść?
Pokochać, nie zważając na nikogo... Co to znaczy?
No i czego "nie wytrzymasz", bo jednak nie rozumiem.
Czego się boisz?
Czy ten człowiek wie - tak, powtarzam pytanie - że go nie kochasz? Czy jesteś z nim uczciwa?

Uzależnienie od kogoś jest fatalnym gruntem do budowania relacji, zwłaszcza w perspektywie małżeńskiej. Fatalnym dla wszystkich stron.
Przymuszanie się do miłości, ewentualne, też.

 Re: Jak pokochać mężczyznę który mnie kocha nad życie?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-10-08 22:15

Najpierw zadbaj o własną dojrzałość - na jej brak (lepiej: niewystarczający poziom, bo braki to zawsze jakieś będą, a poza tym nie jest to całkowity brak) wskazuje choćby to podwójne widzenie tego mężczyzny i przerzucanie odpowiedzialności za związek na innych (vide pierwszy wpis). Potem dopiero wchodź w relacje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: