logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: Magdalena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-09-21 00:05

Wiele lat temu nawróciłam się po ciężkiej walce z diabłem i jego podłą mocą. Jednak teraz moja wiara osłabła, kiedyś była naprawdę silna i tęsknie strasznie za tym uczuciem bliskości.
Jednak nie wiem... Po prostu nie wiem od czego zacząć odnowienie kontaktu z Jezusem i Bogiem. Co najlepiej robić, aby wytrwać w modlitwie?

 Re: Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: s (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-09-21 08:56

Rozumiem Cię. Tak naprawdę tylko Bóg może cię poprowadzić. Tu nie chodzi tylko o modlitwę ale o święte życie, o powołanie, o poświęcenie i miłość do siebie innych i do Boga.

 Re: Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: Estera (---.146.162.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-09-21 14:41

Żeby wytrwać trzeba ćwiczyć wytrwałość i po prostu robić to, co trzeba. W tym wypadku codziennie się modlić. Nawet jeśli to będzie tylko znak krzyża, akt strzelisty, jedno zdanie z Pisma Świętego czy jedno Ojcze Nasz

 Re: Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-09-21 20:27

Tęsknota do Boga może być łaską. Daną, aby Cię pociągnąć ku Niemu.
Ale uwaga: celem powrotu do Boga nie powinno być znane Ci uczucie bliskości. Ono - uczucie - jest drugoplanowe i może nigdy nie wrócić, i to kompletnie o niczym nie świadczy.

 Re: Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-22 12:55

Magdaleno, czy osłabła Twoja wiara, czy tylko Twoje emocje? Jeżeli to tylko oschłość a nie zwątpienie to przyjmij ją jako pewien etap w życiu wiarą, takie Boże napomnienie, że może zbyt mocno koncentrowałaś się na swoich miłych uczuciach.
Wers po wersie, rozdział po rozdziale poznawaj Boga w Trójcy Jedynego przez medytację nad Słowem Bożym. Żyj tym Słowem.
Przyjmuj jak najczęściej Ciało Chrystusa, to największa bliskość. Służ na miarę swoich możliwości i powołania życiowego bliźnim.
Proś Boga o łaskę wiary.

 Re: Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: bdk (---.wifi4all.it)
Data:   2018-09-23 13:22

Normalny etap życia duchowego - po nawróceniu z życia grzesznego czy obojętnego na Boga jest czas pocieszenia i duchowych cukierków. Ale potem Bóg zaczyna pomału dawać pokarm stały. Bez uczuć i podniet, czasem bez słowa ze strony Boga, wyrabia się wytrwałość, człowiek zaczyna poznawać siebie, odziera się z interesowności itd.
Każdy dzień to miniatura życia, każdego dnia trzeba brać na nowo krzyż dany od Boga i z nim iść.
Nawet najlepsze rady nie dadzą ci jednak tyle co przeżywanie wiary w konkretnej wspólnocie który i będzie cię wspierać i zarazem stanowić/ pokazywać miarę twego nawrócenia. Nie było świętych za którymi nie stała by wspólnota. Jako ludzie mamy schematy na wszystko, także na naszą świętość, bardzo łatwo się odrealniamy przez pobożne uczynki, żarliwe modlitwy, wzniosłe uczucie - a ojcowie pustyni mawiali że rozpoznać się autentycznie grzesznikiem jest warte więcej niż to wszystko (parafrazując). Wspólnota doskonale to weryfikuje. Tego ci życzę i doradzam.

 Re: Jak dobrze powrócić do Boga?
Autor: opq (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2018-10-10 11:50

„Po prostu nie wiem od czego zacząć odnowienie kontaktu z Jezusem i Bogiem”.

- Zwróć się do Ducha Świętego, by Ci w tym pomógł

- spowiedź (rachunek sumienia jest modlitwą - klik)

- zajrzyj do swego serca - może jest tam nieprzebaczenie (też sobie)?

- idź na rekolekcje ewangelizacyjne lub na weekendowy Kurs Nowe Życie / Kurs Nowe Życie z Bogiem - organizator SNE lub Seminarium Odnowy Wiary lub Kurs Alpha (prowadzony przez katolików przy parafiach) - poszukaj w Internecie w Twojej okolicy

- z tą intencją idź na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie. Jeśli jesteś z Łodzi, to idź do jezuitów na ul.Sienkiewicza – sprawdź termin w kalendarzu (klik)

- bądź wdzięczna, dziękuj Bogu i wielbij Boga (mogą to być np. psalmy, Pieśń trzech młodzieńców z Dn 3, 52-90), adoracja w ciszy

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: