logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to znaczy słuchać Jezusa?
Autor: Paweł (24 l.) (185.125.4.---)
Data:   2018-09-24 17:52

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Dziesięć miesięcy temu byłem na modlitwie o uzdrowienie, którą prowadził o. Józef Witko. Prosiłem przez Matkę o pomoc, bo nie wiem co mam robić ze swoim życiem oraz o przemianę mojego wnętrza. Otrzymałem odpowiedź, że Pan poprowadzi moje kroki, mam słuchać Jezusa, tak jak na weselu w Kanie a Pan zmieni moje życie. Nie rozumiem jak mam Go słuchać i co mam dalej robić. Proszę o pomoc.

 Re: Co to znaczy słuchać Jezusa?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-09-24 21:04

"Nie rozumiem jak mam Go słuchać i co mam dalej robić".

Wszystko jest w Biblii - jak zwykle zresztą:
A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: "Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne"? Odpowiedział mu: "Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania" (Mt 19, 16-17).

 Re: Co to znaczy słuchać Jezusa?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-09-25 16:56

Pawle,

Słuchać Jezusa, to wypełniać Jego wolę.
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie" (J 2,5).
Tyle i aż tyle...

 Re: Co to znaczy słuchać Jezusa?
Autor: B. (---.191.88.95.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-09-25 21:06

"mam słuchać Jezusa, tak jak na weselu w Kanie (…) Nie rozumiem jak mam Go słuchać"

Na weselu w Kanie Maryja powiedziała "(...) Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" J 2,5
Zatem masz słuchać co powiedział Jezus i czynić wszystko, cokolwiek powiedział :)

A co powiedział Jezus? Żeby przestrzegać przykazań:
"17 (…) jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania. 18 Zapytał Go: Które? Jezus odpowiedział: Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!" Mt 19, 17-19

Żeby dowiedzieć się co powiedział Jezus jeszcze, czytaj systematycznie Nowy Testament (np. pół strony dziennie).

Główne Przykazanie to Przykazanie miłości Boga i bliźniego.
A na czym polega miłość do Boga? Na przestrzeganiu Jego Przykazań:

"3 albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie." 1 J 5,3

Pozdrawiam :)

 Re: Co to znaczy słuchać Jezusa?
Autor: Paweł (24 l.) (185.125.4.---)
Data:   2018-09-26 21:07

Dziękuję za wszystkie rady :)
Muszę też częściej czytać Biblię.

 Re: Co to znaczy słuchać Jezusa?
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2018-09-28 12:50

Co znaczy słuchać Jezusa? To znaczy, poznawać co mówił, czego nauczał i wcielać to w swoje życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: