logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak teorię wprowadzić w życie? Jak być odważną?
Autor: K (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-26 15:19

10 lat temu byłam gorliwym katolikiem - w każdym razie tak można było mnie określić stojąc z boku. Myślałam nawet o wstąpieniu do zakonu. Nie przetrwałam jednak czasu próby i zamiast pogłębiać relację z Jezusem, powoli zaczęłam odchodzić. Nigdy jednak nie zdecydowałam się odejść całkowicie bo przez ten czas starałam się zawsze uczestniczyć w Mszy Św. choć z sakramentów nie korzystałam.

Od jakiegoś czasu zaczęłam tęsknić za Jezusem, za relacją z nim, czuć że odrzuciłam coś pięknego. Myślę o powrocie ... teorię znam ale jak ją wprowadzić w życiu... brakuje mi odwagi :/ Co zrobić?

 Re: Jak teorię wprowadzić w życie? Jak być odważną?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-09-26 19:18

K.

Skoro zaczęłaś tęsknić za Jezusem, to znaczy, ze jesteś niewątpliwie na dobrej drodze do Niego. On na pewno czeka na Twój powrót. Serce Ci to podpowiada.

A więc zacznij od Sakramentu Pokuty i Pojednania. Proś w modlitwie o łaskę, aby Pan dał Ci siłę i odwagę w powrocie do pięknych z Nim relacji, o których wspominasz.

"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli ktoś posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną". (Ap 3,20)

Pozdrawiam

 Re: Jak teorię wprowadzić w życie? Jak być odważną?
Autor: bj (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-09-26 20:19

Zwróć się do Boga i zaufaj Jemu zupełnie. Nie szukaj pomocy u ludzi, bo oni na nic się nie zdadzą, a czasami mogą zaszkodzić, np. lekarz kiedy postawi złą diagnozę i faszeruje pacjenta złymi lekami, taki pacjent może umrzeć, również duchowo. Bóg nigdy się nie myli, On chce dla nas najlepiej, zna każdego z nas po imieniu. Jego jesteśmy dziełem i do Niego należymy.

 Re: Jak teorię wprowadzić w życie? Jak być odważną?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-09-26 20:37

A masz odwagę żyć z dala od Boga? Jeśli tak, to pomyśl, kto ten stan w Tobie podtrzymuje.

Spróbuj doprecyzować swoje obawy i lęki. Tym nazwanym nieraz łatwej stawić czoła. Jeśli dotyczą one sakramentu pojednania, to polecam Ci ujmujący wierszyk ks. Wojciecha Węgrzyniaka "Kochany penitencie" (klik).

 Re: Jak teorię wprowadzić w życie? Jak być odważną?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-26 23:11

"Co zrobić?"
Poznawać Jezusa. Poznawaj przez czytanie Ewangelii. Im bardziej będziesz poznawała tę największą i najdoskonalszą MIŁOŚĆ, tym tęsknota będzie większa. Ale będzie to tęsknota, która buduje i wzmacnia wiarę, by przylgnąć do tej Miłości jak najmocniej. Konsekwencją tej tęsknoty będą sakramenty.

" brakuje mi odwagi"
Jak zaczniesz poznawać Jezusa nabierzesz odwagi.
" W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk,
ponieważ lęk kojarzy się z karą.
Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. (1J 4, 18)

Żeby wejść w relację z Bogiem, trzeba Go poznać, przyjąć i pokochać oraz świadczyć. Módl się do Ducha Świętego o światło i prowadzenie.

Może będzie pomocne: https://www.gosc.pl/doc/809340.Zakochac-sie-w-Jezusie

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: