logo
Sobota, 23 luty 2019
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: Weronika (---.static.system77.pl)
Data:   2018-09-30 11:07

Witajcie!
Czy jeżeli ktoś całe swoje życie spędził jako kawaler/stara panna, spędził je przy rodzicach (nie chodzi tu o brak odcięcia pępowiny tylko o więź z rodziną i chęc oraz radość przebywania z nimi) a także poprzez lenistwo i upływający czas nie dostrzegał talentów, które posiadł od Boga, będzie w jakiś sposób potępiony przez Pana Boga?

 Re: Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-09-30 16:00

Lenistwo to jeden z grzechów głównych. A z grzechów trzeba się rozliczyć przed Panem Bogiem w spowiedzi z postanowieniem poprawy. Każdy czas jest dobry do zmiany życia by go nie marnotrawić.
Co do potępienia to nie jest ludzką rzeczą wydawać werdykty. Jezus Miłosierny ma moc wybaczania najcięższych przewin. Trzeba się wsłuchiwać w Jego napomnienia i starać się żyć tak by nie skazywać się na potępienie.

 Re: Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-09-30 17:34

Wersja krótka odpowiedzi na to pytanie: NIE. Mieszasz dwie zupełnie różne sprawy, mianowicie 1. życie przy rodzicach, gdy warunkują to okoliczności oraz 2. lenistwo, którego wynikiem jest marnowanie talentów, jeśli oczywiście naprawdę ma ono miejsce. To trochę jak matematyka, mamy tu potwierdzenie jednej rzeczy, o którą pytałaś i zaprzeczenie drugiej. Plus i minus daje minus, więc szybka odpowiedź z mojej strony była taka, a nie inna.
Zaniepokoiło mnie również mieszanie przez Ciebie niedostrzeżenia talentu z jego zmarnowaniem. Są osoby, które całe życie spędziły w nieświadomości, że są w czymś dobre. Po prostu nigdy nie miały okazji tego spróbować, albo szansy, aby realizować się na danym polu. Skupiając się jednak na niezawinionym niedostrzeżeniu talentu-nie jest to grzechem. Co innego zmarnowanie go, przy jednoczesnej świadomości jego posiadania i dostępności środków, potrzebnych do jego rozwijania.
No i wreszcie to pytanie o potępienie osób, które - jak już ustaliliśmy - niekoniecznie marnują życiowe szanse i talenty z powodu własnych zaniedbań. Jeśli komuś w życiu po prostu nie wyszło, mimo, że ze swojej strony dołożył wszelkich starań, dlaczego miałby być potępiony? Otrzymać karę za to, że tak naprawdę już został ukarany niespełnionym życiem? Nigdy nie wiesz, jak było w życiu konkretnej osoby - chyba, że mieszkasz z nią pod jednym dachem 24/7. A i wtedy nie jest to takie oczywiste, bo nie masz dostępu do jej myśli i serca. Dlatego kończąc, chciałbym polecić Ci słowa z Pisma Świętego: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni"(Łk 6,37).

 Re: Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2018-09-30 19:43

Przepraszam, ale gdzie tu jest grzech? Czy złamał prawa Dekalogu lub Przykazań kościelnych?
Nie bądźmy bardziej papiescy od papieża.

 Re: Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-10-01 10:22

Weroniko, zastanawiające, że tak surowo siebie oceniasz - od razu potępienie?
O jakim lenistwie mówimy? Czy o tym, że ktoś dorosły zdrowy nie pracuje, tylko jest na utrzymaniu rodziców i w niczym im nie pomaga? Czy o tym, że nie dostrzegł talentów? Nie ma nakazu wyprowadzi od rodziców (przez wieki rodziny mieszkały wspólnie) ani wykorzystywania swoich wszelakich zdolności. Np. kobieta może mieć talent wokalny, ale zdecydowała się zająć domem, dziećmi. Albo nawet jeśli jest samotna, po prostu ma inny zawód.
Skąd się bierze - bo to nie pierwsza taka wypowiedź - ten błędny pogląd? Ze źle rozumianej przypowieści o talentach?

 Re: Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: K (---.fiberway.pl)
Data:   2018-10-01 14:10

Przypowieść o talentach nie opisuje wszelkich zawilości życia, stąd wątpliwości.

 Re: Czy taki ktoś będzie potępiony przez Pana Boga?
Autor: Mick (---.play-internet.pl)
Data:   2018-10-13 09:05

Najważniejsze żeby zmienić swoje dotychczasowe postępowanie :) A reszta w raz z wybaczeniem samej / samemu sobie przyjdzie w odpowiednim czasie

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: