logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: Aleksandra (---.centertel.pl)
Data:   2018-10-09 10:43

Czy jesli mam mowię modlitwe przed spowiedzią to tak jakby była u spowiedzi ? Nie mam dostępu do spowiedzi narazie

 Re: Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-10-09 18:14

Aleksandro,

NIE. Modlitwa nie może zastąpić spowiedzi. Jeżeli jesteś katoliczką, to grzechy wyznajesz przed Bogiem, ale w obecności kapłana - zawsze.
Spowiedź święta to inaczej Sakrament Pokuty i Pojednania i muszą być spełnione określone warunki.

 Re: Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: Aleksandra (---.centertel.pl)
Data:   2018-10-09 18:52

A jak spełnić te warunki ?

 Re: Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-10-09 21:39

Wyróżnia się tzw. pięć warunków dobrej spowiedzi:

1. Rachunek sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Wyznanie grzechów - szczera spowiedź
5. Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim.

Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego (KKK 1491):
"Sakrament pokuty składa się z trzech aktów penitenta oraz z rozgrzeszenia kapłana. Aktami penitenta są: żal za grzechy, spowiedź lub ujawnienie grzechów przed kapłanem oraz postanowienie wypełnienia zadośćuczynienia i czynów pokutnych".

 Re: Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2018-10-10 09:38

Dlaczego nie masz dostępu do spowiedzi?

 Re: Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2018-10-10 11:15

Jak sama nazwa modlitwy wskazuje, jest to modlitwa PRZED SPOWIEDZIĄ. Skąd w ogóle przyszło ci do głowy, że jakakolwiek modlitwa może zastąpić spowiedź. Toż o spowiedzi uczą 8-9 letnie dzieci, zanim przystąpią do I Komunii.

 Re: Czy modlitwa może zastąpić spowiedź?
Autor: B. (---.191.82.192.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-10-30 10:55

"Nie mam dostępu do spowiedzi na razie"
Jeżeli jesteś w Polsce, to kapłani i spowiedź są dostępni. W szpitalach są kapelani szpitalni, kontakt do nich mają pielęgniarki, lekarze i inni pracownicy szpitala. Nawet jeżeli kapelan nie przychodzi np. na oddział psychiatryczny (słyszałam o takim przypadku), to i tak można go tam poprosić indywidualnie. W zakładzie karnym też są kapelani więzienni.
Na świecie są miejsca, gdzie kapłan-misjonarz dociera raz na kilka, kilkanaście miesięcy, ale w Polsce kapłani są dostępni. Do umierających przychodzą natychmiast, do chorych w domach raz w miesiącu (zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca, czasem w inny dzień). W innych przypadkach idziesz do kościoła i podczas Mszy Świętej z reguły kapłan jest w konfesjonale. Masz internet, zatem masz możliwość znalezienia numeru telefonu do najbliższego kościołą, przedstawienia swojej trudności w dostępie do spowiedzi i umówienia kapłana na wizytę.
Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: