logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: takitam (40 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-10-13 23:47

gdzie byście skierowali się po 10 latach nie uczestnictwa w życiu Kościoła? mam niemal 40 lat
w tym czasie założyłem związek niesakramentalny, mam dziecko, którego nie ochrzciłem, jesteśmy zaś małżeństwem przykładnych ateistów. wiernym, uczciwym, krnąbrnym i kłótliwym
chciałbym wrócić i dziecku umożliwić spojrzenie oczami wiary na świat
druga połówka na pewno nie zmieni percepcji na Kościół (przynajmniej nie w ciągu najbliższych 10 lat)

od spowiedzi musiałbym zacząć, jestem zaś w warszawie, czy zaproponujecie jakiegoś spowiednika?

to może być dłuższa spowiedź, zawsze byłem egoistą i akurat w moim przypadku ateizm dopomagał mocno egoizmowi w braku samokrytycyzmu
kwestie nieuregulowanego związku mogą być akurat pomniejszym grzechem z tych, które się dopuściłem

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2018-10-14 04:11

Do poczytania np. tutaj: (klik), natomiast dyżury spowiedników poza czasem nabożeństw tutaj: (klik) - dane czasowe z tej strony należy osobiście zweryfikować telefonicznie.

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: Ktoś (---.146.34.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-10-14 08:25

Może dominikanie i o. Jakub Kruczek, przeor na Służewie. Bardzo mądry i cierpliwy kapłan, przez pewien czas był moim spowiednikiem. Kiedy trzeba jest wymagający, gdy trzeba wyrozumiały. Powodzenia.

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: Mick (---.play-internet.pl)
Data:   2018-10-14 09:24

Proponuje świetnego spowiednika w katedrze św. Floriana (Praga) :) Jest tam świetny Kaplan z brodą dość mlody, jednak zachęcam do porządnego rachunku sumienia (klik) przed spowiedzią.

Pozdrawiam Michal

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-10-14 11:52

Myślę, że w sytuacji którą opisałeś, najlepsi będą dla Ciebie właściwie wszyscy o. Dominikanie z ul. Freta. Wiele osób doprowadzili do Pana, są cierpliwi i mają czas. Polecam.

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: dx (---.dyn.optonline.net)
Data:   2018-10-14 12:34

Wie Pan tylko może być jeden problem: żyje Pan w związku pozasakramentalnym i to się raczej na razie nie zmieni (raczej chyba możemy mówić o latach). Więc może być problem żeby Pan dostał rozgrzeszenie.
Pisze to Panu od razu, żeby się Pan nie zraził, że Pan się nastawił, a nikt Panu nie powiedział. Chyba że są jakieś okoliczności o których Pan nie pisze, a które umożliwią spowiednikowi udzielenie rozgrzeszenia. Proszę spróbować pomimo tego co napisałem wyżej, bo wszystko rozstrzyga się i tak w konfesjonale.

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: n (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-16 20:58

ZDECYDOWANIE polecam o. Jakuba Kruczka. To jest przeor Dominikanów na Służewie. Uratował mi pięć lat temu życie. Wielki dar Kościoła. Ogromne ojcowskie serce.

 Re: Warszawa - gdzie do spowiedzi po latach?
Autor: B. (---.191.94.82.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-11-17 21:45

Zdałabym się na Boga w kwestii osoby spowiednika. Np. Katedra św. Jana na starówce. Jeżeli byłaby zamknięta, to jest tam obok kilka innych kościołów.
Pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: