logo
Wtorek, 19 marca 2019
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Brak wyrzutów sumienia.
Autor: Kamil (212.160.106.---)
Data:   2018-10-29 08:13

Witajcie,

12 lat byłem uzależniony od masturbacji i filmów pornograficznych. Udaje mi się powoli wychodzić z tego bagna. Najgorsze jednak że nie mam wyrzutów sumienia gdy popełnię jakiś grzech nieczystości. Co mogę zrobić? Codziennie modle się na różańcu od ponad roku, wcześniej bywało różnie z moją wiarą czy modlitwą.

 Re: Brak wyrzutów sumienia.
Autor: Skrupulant (---.proflink.pl)
Data:   2018-10-29 13:37

Wyrzutów nie masz ale jednak wiesz ze to co robisz jest złe. Żal to nie tylko smutek. On jest ściśle powiązany z postanowieniem poprawy. Jeśli ktoś podejmuje pracę nad sobą, chce się poprawić i wie że to co robi jest złe to to wystarczy. Wystarczy przynajmniej do spowiedzi.

 Re: Brak wyrzutów sumienia.
Autor: A2 (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2018-10-29 14:35

Wyrzuty sumienia nie muszą mieć formy uczucia. To też decyzja woli - zrobiłem źle. Na uczucia nie mamy wpływu, na wolę - tak. Jeśli popełnisz grzech, ochłoniesz, osądzisz go w sobie (zrobiłem źle, nigdy więcej tak nie zrobię), to dla mnie (osoba świecka) - możesz iść do spowiedzi. Nie ustawaj w modlitwie! I nie poddawaj się. W Chrześcijaństwie jest tak, że nawet jak jeszcze walczysz, to już jesteś zwycięzcą, bo w końcu się uda. Nie daj się tylko zniechęcić.

 Re: Brak wyrzutów sumienia.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-10-29 20:13

Aby spowiedź była ważna, potrzebny jest żal za grzechy, nie wyrzuty sumienia. Żal za grzechy to też to, o czym pisali przedmówcy: uznaję, że zrobiłem źle, chcę to zmienić.
Swoją drogą piękny post. Pokazuje, jak grzech zaciemnia prawdę i odwrażliwia sumienie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: