logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: Aleksandra (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-03 17:58

Szczęść Boże przez jaka modlitwe mogę otrzymać pomoc? Jaka modlitwa jest o pomoc?

 Re: Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2018-11-03 20:00

Każdą.

 Re: Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-03 21:22

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień." (Mt 6, 5-15)

Aleksandro, módl się do Ducha Świętego o światło poznania wiary, poznania Boga w osobistej relacji jak Ojciec z córką. Jesteś młodą osobą. Może będzie Ci odpowiadał sposób narracji dominikanina o. Adama Szustaka. Na youtube prowadzi bardzo aktywną ewangelizację. Bywają to cykle tematyczne np. aktualnie jest realizowany cykl Elementarz Eucharystia:
https://www.youtube.com/results?search_query=o.+szustak+elementarz+eucharystia - będą kolejne odcinki.

Szukając linku do Eucharystii natknęłam się na ten:
https://www.youtube.com/watch?v=7cFF11leMoQ

Aleksandro, wsłuchaj się dokładnie, przyjmij do serca.

 Re: Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: Julia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-11-03 21:40

Każda Aleksandro.

Uważam, że powinnaś wybrać tę, która będzie najbliższa Twojemu sercu i którą odmawiać będziesz z największym przekonaniem i skupieniem (bo po prostu będziesz ją czuła w sercu). Mnie bardzo pomogła "Koronka do Miłosierdzia Bożego".

pozdrawiam

 Re: Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: A2 (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2018-11-03 21:46

Modlitwa to nie zaklęcie. Skutkuje, ale nie w ten sposób.

 Re: Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2018-11-04 13:59

Każda modlitwa. Ale koniecznie odmawiana z wiarą i świadomością do Kogo się modlisz.

 Re: Przez jaką modlitwę mogę otrzymać pomoc?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-05 22:09

Dobrze byłoby Aleksandro, gdybyś jednak sięgnęła po Katechizm Kościoła Katolickiego i przyswoiła sobie chociażby minimum wiedzy podstawowej.

Chyba chcesz pohandlować sobie z Panem Bogiem. Coś za coś? Ty Mu modlitwę a On, niczym złota rybka, ma spełnić twoje życzenie i dlatego szukasz odpowiednio skutecznej modlitwy.

Tak to nie działa. Proś Pana o co chcesz, ale nie wola Aleksandry, lecz Boża niech się stanie. O tym musimy pamiętać.

Św. Jakub pisze: Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. (J 4,3)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: