logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co oznacza Akt oddania się Matce Bożej?
Autor: Aleksandra (20 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-19 12:11

Chodzi o Akt oddania sie Matce Bożej. Co oznacza słowo wszystko? Czy wszystko to znaczy cała moja osoba wszystko włosy ciało dusza?

 Re: Co oznacza Akt oddania się Matce Bożej?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-11-19 21:15

Oddać wszystko znaczy dosłownie wszystko, w sensie materialnym (ciało) i niematerialnym (dusza), po drodze też uczynki, decyzje, sposby zarządzania czasem, rzeczami itd. Byloby dobrze, gdybyś napsiała, o jaki dokładnie tekst chodzi (takich aktów jest sporo, także w sieci).
Podaję fragment jednego (kard. Wyszyński);
"...poświęcam Ci ciało i duszę moją, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych uczynków moich, zarówno przeszłych jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga, w czasie i w wieczności" (Akt osobistego oddania się Matce Bożej)

Dobrze w sumie, że pytasz. Dlatego że nie jest dobrze deklarować coś, oddawać cokolwiek bez zrozumienia. To ważne i wiążące słowa. Najpierw trzeba rozumieć, dopiero potem można odpowiedzialnie taki tekst wypowiedzieć. Nie działamy w ciemno. Bo wiesz, Pan Bóg traktuje serio to, co mówimy...

 Re: Co oznacza Akt oddania się Matce Bożej?
Autor: Aleksandra (20 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-20 20:52

A co oznacza oddanie sie Matce Bożej?

 Re: Co oznacza Akt oddania się Matce Bożej?
Autor: B. (---.191.101.71.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-11-21 04:04

Oddajesz się Matce Jezusa pod opiekę, prosisz żeby była dla Ciebie jak matka. Bo wiesz, że Jezus Ją czci i kocha (to Jego Matka) i robi dla Niej rzeczy, których nawet przedtem nie zamierzał (np. w Kanie Galilejskiej na Jej prośbę przemienił wodę w wino, bo zabrakło wina i para młoda miałaby kłopot). Oddając się Matce Bożej (nie jest to obowiązkowe) masz pewność, że Ona zawsze będzie prowadzić Cię nie na boki, ale prosto do Jezusa. A razem iść raźniej :)

 Re: Co oznacza Akt oddania się Matce Bożej?
Autor: Aleksandra (20 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-21 15:41

Czy wszystko to np tez moje problemy duchowe? I np inne rzeczy?

 Re: Co oznacza Akt oddania się Matce Bożej?
Autor: Aleksandra (20 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-21 18:13

Czy jesli modle sie Aktem oddania sie Matce Bożej to znaczy że cała moja osoba cała ja oddałam sie jej, tak?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: