logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą.
Autor: Twardy realista (---.scarnet.eu)
Data:   2018-11-25 16:29

Witam serdecznie. Mam pewien bardzo duży problem, a mianowicie bardzo ciężko uwierzyć mi w pewne rzeczy związane z wiarą. No bo jak mam wierzyć w duszę, która podobno przy śmierci odłączy się od ciała?. Mam oczy którymi widzę, mam uszy którymi słyszę, mam usta którymi mówię, mam nogi dzięki którym chodzę i ręce którymi wykonuje wiele czynności. I jak niby mam uwierzyć że w chwili śmierci nagle wyjdę z tego ciała i np odwrócę się do tyłu i zobaczę swoje własne ciało gdzieś obok? Dla mnie to jakaś totalna abstrakcja, rzecz zupełnie nierealna. Albo czytam w Biblii, że jakiś prorok był sobie w pewnym miejscu i nagle ciałem czy w duchu znalazł się w jakiejś odległej krainie. Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Samolotem leciał by dość długo,a on w jakiś magiczny sposób znalazł się błyskawicznie kilkaset kilometrów dalej. Już sobie wyobrażam, że siedzę u siebie w domu i nagle w mgnieniu oka przenoszę się np. do Wiednia. Nierealne. W ogóle jak czytam o tych wszystkich cudach to po prostu w to nie wierzę. Rozmnożenie chleba? Przemienienie wody w wino? Chodzenie po wodzie? Ja w moim życiu nie widziałem choćby jednego cudu,a tam wtedy podobno tyle się działo. Patrzę czasami na komputer i tak sobie myślę i proszę istniejącego podobno Boga, żeby ten komputer choć na chwilę się zdematerializował czyli po prostu zniknął i zaraz później się pojawił. Lecz tak naprawdę wiem, że nigdy to nie nastąpi. Coraz bardziej sceptycznie podchodzę do istnienie Boga czy ogólnie do świata duchowego. Albo jeszcze byli sobie ludzie zwani apostołami, którzy za wiele obcych języków nie umieli bo się po prostu nie uczyli, a tu nagle zstępuje Duch Święty i władają wszystkimi językami świata i to bez choćby godziny nauki. Naprawdę mam bardzo wiele wątpliwości co do tego wszystkiego. A wy jak na to patrzycie? Proszę was o jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam.

-----------

Formuła forum pomocy to pytanie oraz odpowiedzi Forowiczów. Ewentualne posty dyskusyjne będą kasowane, ponieważ do dyskusji zapraszam obok: klik.
moderator

 Tematy Autor  Data
 Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Twardy realista 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy andrzej 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Kitty 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Robson 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Estera 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy B. 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Kalina 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Marek_Piotrowski 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Tionne 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Twardy realista 
  Re: Trudno mi uwierzyć w rzeczy związane z wiarą. nowy Jurek 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: