logo
Niedziela, 09 grudnia 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Damian (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-26 20:10

Czytaem w Pimie witym ze Pan daje swym wiernym zwycistwo nad wrogami, bym mia wpyw na swe ycie i na ycie otoczenia.
Otaczaj mnie ludzie,ktrzy yj jakby Boga nie bylo.
Popieraj grzech ale sa silni i bez pomocy Boga nie mona ich odsun od wadzy i pienidzy.
Czy mona prosi Boga o pomoc w takich sprawach?

Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: B. (---.191.97.72.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-11-26 22:11

"Czy mona prosi Boga o pomoc w takich sprawach?"

Mona. Mona nawet prosi Boga o przejcie wadzy. Pamitajc o nauce Jezusa.
"(…) Miujcie waszych nieprzyjaci; dobrze czycie tym, ktrzy was nienawidz" k 6,27
(...) Lecz kto by midzy wami chcia sta si wielkim, niech bdzie waszym sug." Mt 20,26
Pozdrawiam :)

Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-11-26 22:51

Mona si modli o wewntrzn przemian tych ludzi, o ich nawrcenie. To bdzie najwiksze zwycistwo. Jezus przyszed zaprowadza krlestwo Boe - tzn. ma by tak, e dla ludzi Bg bdzie Krlem, Panem, najwysz wartoci. "Przyjd, krlestwo Twoje, Panie!".

Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-11-27 00:56

Dziwny ten post. Dziwi mnie i niepokoi ch wpywania na ycie otoczenia. Nie wiem te w jakim celu odsuwa ludzi od ICH pienidzy i co Ci to da. Zastanw si nad swoimi intencjami.

Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-27 09:37

Byy w historii proby, nawet o mier dla grzesznikw i nieprzyjaci. Np. parafrazuj: "spu o Panie swj gniew na nich, bo przeladuj nas i siej zgorszenie". Ale Pan Jezus wprowadzi nowe zasady. "Miujcie nieprzyjaci waszych i mdlcie za tych, ktrzy was przeladuj" (...) (Mt 5,44) Niesamowite, prawda?

Autor: Damian (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-30 11:27

Mio nieprzyjaci tak. Dobre czynienie im tak. Ale na czym ta mio i to dobre czynienie ma polega. Jeli kto upiera sie przy tym, ze jest odpowiedni do kierowania, budowania systemu, wydawania opinii.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-11-30 13:59

Jestemy niekiedy ulokowani w pewnym ukadzie, personalnym, spoecznym, politycznym, zawodowym, rodzinnym, ktry nam nie odpowiada. No i nie wszystko jestemy w stanie zmieni. Bywa realny (lub wyobraalny) ukad, w ktrym kto w moim otoczeniu jest wasnie przekonany, "e jest odpowiedni do kierowania, budowania systemu, wydawania opinii". A my mylimy inaczej.
Miewamy (naszym lub nie tylko naszym zdaniem) kiepskich szefw, beznadziejnych przeoonych, niechcianych prezydentw itp. Prac mona niekiedy zmieni (ja odchodz, szef zostaje). Rodzicw nie zmieniamy. Wadze polityczne, niektre, s wybierane, ale niekoniecznie po mojej (naszej) myli. Wersja: ja wyjedam, rzd zostaje, mnie osobiscie nie przekonuje.
1. Wiesz, kady medal ma dwie strony.
Warto si zastanowi, czy na pewno i obiektywnie ci ludzie s beznadziejni i oni sie upieraj, czy to ja nie umiem si w tym odnale.
Albo czy nie ma w nas denia do "moje na wierzchu".
2. Niekiedy mona rozluni czy zerwa kontakty.
3. Nie wpadabym na to, by si modli o to, by Bg odebra komu pienidze. No nie.
Natomiast mona si na pewno modli o mdro dla kogo, o przemian jego mylenia, jego serca. O mdrych przeoonych, o roztropno, rozum i ducha suby dla wadz. O czyje nawrcenie, czyj prawo. O to, by ktos nie krzywdzi. Zauwa, modlisz si wtedy o dobro dla nich, a nie o zabranie im czego wg Twojego pomysu czy o kar dla kogo dla wasnej satysfakcji.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: