logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Damian (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-26 20:10

Czytałem w Piśmie Świętym ze Pan daje swym wiernym zwycięstwo nad wrogami, bym miał wpływ na swe życie i na życie otoczenia.
Otaczają mnie ludzie,którzy żyją jakby Boga nie bylo.
Popierają grzech ale sa silni i bez pomocy Boga nie można ich odsunąć od władzy i pieniędzy.
Czy można prosić Boga o pomoc w takich sprawach?

 Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: B. (---.191.97.72.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-11-26 22:11

"Czy można prosić Boga o pomoc w takich sprawach?"

Można. Można nawet prosić Boga o przejęcie władzy. Pamiętając o nauce Jezusa.
"(…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą" Łk 6,27
(...) Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą." Mt 20,26
Pozdrawiam :)

 Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-11-26 22:51

Można się modlić o wewnętrzną przemianę tych ludzi, o ich nawrócenie. To będzie największe zwycięstwo. Jezus przyszedł zaprowadzać królestwo Boże - tzn. ma być tak, że dla ludzi Bóg będzie Królem, Panem, najwyższą wartością. "Przyjdź, królestwo Twoje, Panie!".

 Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-11-27 00:56

Dziwny ten post. Dziwi mnie i niepokoi chęć wpływania na życie otoczenia. Nie wiem też w jakim celu odsuwać ludzi od ICH pieniędzy i co Ci to da. Zastanów się nad swoimi intencjami.

 Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-11-27 09:37

Były w historii prośby, nawet o śmierć dla grzeszników i nieprzyjaciół. Np. parafrazuję: "spuść o Panie swój gniew na nich, bo prześladują nas i sieją zgorszenie". Ale Pan Jezus wprowadził nowe zasady. "Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie za tych, którzy was prześladują" (...) (Mt 5,44) Niesamowite, prawda?

 Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Damian (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-11-30 11:27

Miłość nieprzyjaciół tak. Dobre czynienie im tak. Ale na czym ta miłość i to dobre czynienie ma polegać. Jeśli ktoś upiera sie przy tym, ze jest odpowiedni do kierowania, budowania systemu, wydawania opinii.

 Re: Czy prosic Boga o zwyciestwo?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-11-30 13:59

Jesteśmy niekiedy ulokowani w pewnym układzie, personalnym, społecznym, politycznym, zawodowym, rodzinnym, który nam nie odpowiada. No i nie wszystko jesteśmy w stanie zmienić. Bywa realny (lub wyobrażalny) układ, w którym ktoś w moim otoczeniu jest własnie przekonany, "że jest odpowiedni do kierowania, budowania systemu, wydawania opinii". A my myślimy inaczej.
Miewamy (naszym lub nie tylko naszym zdaniem) kiepskich szefów, beznadziejnych przełożonych, niechcianych prezydentów itp. Pracę można niekiedy zmienić (ja odchodzę, szef zostaje). Rodziców nie zmieniamy. Władze polityczne, niektóre, są wybierane, ale niekoniecznie po mojej (naszej) myśli. Wersja: ja wyjeżdżam, rząd zostaje, mnie osobiscie nie przekonuje.
1. Wiesz, każdy medal ma dwie strony.
Warto się zastanowić, czy na pewno i obiektywnie ci ludzie są beznadziejni i oni sie upierają, czy to ja nie umiem się w tym odnaleźć.
Albo czy nie ma w nas dążenia do "moje na wierzchu".
2. Niekiedy można rozluźnić czy zerwać kontakty.
3. Nie wpadłabym na to, by się modlić o to, by Bóg odebrał komuś pieniądze. No nie.
Natomiast można się na pewno modlić o mądrość dla kogoś, o przemianę jego myślenia, jego serca. O mądrych przełożonych, o roztropność, rozum i ducha służby dla władz. O czyjeś nawrócenie, czyjąś prawość. O to, by ktos nie krzywdził. Zauważ, modlisz się wtedy o dobro dla nich, a nie o zabranie im czegoś wg Twojego pomysłu czy o karę dla kogoś dla własnej satysfakcji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: