logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zła osoba jak ja ma się modlić o cud?
Autor: Aneta (---.play-internet.pl)
Data:   2018-12-08 17:01

Witam. Jestem agnostyczka od kilku lat. Nie potrafie uwierzyc w Boga, a do tej pory bylam pewna ze sama sobie moge poradzic bez pomocy Boga. Zaczelam nawet wysmiewac religie. Do niedawna mialam romans z zonatym mezczyzna. Moja wiara calkowicie upadla. Mam depresje a nawet mysli samobojcze. W pewnym zaczelam modlic sie do szatana i chcialam sprzedac dusze. Glownie przez tego mezczyzne. Teraz gdy skonczyl sie romans upadlam na duchu, czuje pustke a w dodatku boje sie ze ten mezczyzna mogl mnie zarazic HIV (mial duzo kobiet) i boje sie zrobic test bo jesli sie okaze ze jestem zarazona to moje mysli samobojcze powroca z wieksza sila. Co mam robic? Modle sie ale nic nie czuje. Jedyne czego chce to nie byc zarazona HIV. Jak taka zla osoba jak ja ma sie modlic o ten jeden cud?

 Re: Jak zła osoba jak ja ma się modlić o cud?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-12-08 17:55

1. Zrób ten test, warto. Nic nie tracisz. Ucieczka przed tym Ci nie pomoże, a wiedza może bardzo pomóc w ewentualnym leczeniu.
2. Leczysz sie, jestes pod opieką w kwestii depresji? Skoro masz myśli samobojcze, to KONIECZNIE, proszę, zgłoś się do lekarza. Do psychiatry, ale nawet do rodzinnego tez mozna, żeby Cię pokierował.
3. Nie martw się tym, że nic nie czujesz na modlitwie. Nie trzeba czuć, Nie na tym polega istota modlitwy, naprawdę. Bog nas słyszy niezależnie od naszych odczuć. I niezależnie od tego, co złego się stalo.

 Re: Jak zła osoba jak ja ma się modlić o cud?
Autor: Aneta (---.play-internet.pl)
Data:   2018-12-08 18:07

Test zamierzam zrobić niedługo, ale prędzej chcę się pomodlić i doświadczyć tego cudu.

 Re: Jak zła osoba jak ja ma się modlić o cud?
Autor: refleksja (---.eaw.com.pl)
Data:   2018-12-08 18:25

Bóg nie czyni cudów dlatego, że ktoś jest dobry, czy - odwrotnie - dlatego, że ktoś jest zły. Bóg czyni cuda dlatego, że sam chce. Dlaczego w danym wypadku czyni cud, a w innym nie? To w dużej mierze tajemnica. Na pewno Bóg widzi więcej, niż my. Wie lepiej, czy w ostatecznym rozrachunku cud przyczyni się do zbawienia kogoś, kto ten cud otrzymał. Zbawienie człowieka to największa troska Boga (Co z tego, że ktoś ma fajne życie, jak po śmierci będzie wiecznie potępiony). Często też Bóg widzi, że inni ludzie z wielką miłością modlą się za daną osobę i to porusza Jego Serce i czyni dla tej osoby cud. Być może ma jeszcze inny powód, o którym nie wiemy. Jednego możemy być pewni: Bóg jest Miłością i wszystko, co czyni jest powodowane miłością.

Siostrze Faustynie Jezus powiedział: "Im większy grzesznik, tym większe ma prawo do Miłosierdzia Mojego".
Ale w tych słowach akurat nie ma On na myśli cudu, ale nawrócenie.
Największych grzeszników, którzy się nawracają, Bóg przyjmuje pierwszych w swoje ramiona. Oddał Swojego Syna. Kocha grzeszników, bo oni kosztowali Go największe męki. Jak więc ma ich nie kochać, skoro tyle ofiar za nich poniósł? Największym bólem Boga jest to, że Ci grzesznicy najczęściej nie chcą Jego Miłości.

Piszesz: "Modlę się, ale nic nie czuję". Nie trzeba nic czuć. Z uczuciami jest jak z cudami. Raz są, raz ich nie ma. A Bóg jest wieczny i jest zawsze. I kocha zawsze. Jest i Cię słyszy, mimo, że Go nie czujesz. Bo Bóg jest ponad tym wszystkim, co widzimy, czujemy i rozumiemy. Uczucia są darem. Dobrze, jeśli są, ale nie musi ich być. One nie są wyznacznikiem ani świętości danej duszy, ani wyznacznikiem siły działania Boga na duszę.

 Re: Jak zła osoba jak ja ma się modlić o cud?
Autor: Karolina (---.tktelekom.pl)
Data:   2018-12-09 09:02

Anetko nie jesteś zła. Nikt ze swej natury nie jest zły, tylko się mocno pogubiłaś. Pan Cię woła, tęskni za Tobą, chce Cię uleczyć. Teraz trwa walka o Twoją duszę. Być może te myśli pochodzą od Złego. Idź do spowiedzi, a jeśli nie jesteś na to gotowa to zwyczajnie porozmawiaj z kapłanem o Twoich trudnościach z wiarą. Może to być w konfesjonale, byle nie przed samymi świętami, kiedy są kolejki.

Koniecznie zgłoś się do psychiatry i zrób ten test na obecność HIV. Niewiedza nie spowoduje, że go nie będzie. Podejmując leczenie przedłużysz sobie życie. Nie jest jednak powiedziane, że musisz być zarażona. Odwagi!

 Re: Jak zła osoba jak ja ma się modlić o cud?
Autor: Aneta (---.play-internet.pl)
Data:   2018-12-09 14:45

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W tym tygodniu zrobię badania. Pierwszy raz od kilku lat byłam dziś w kościele. Spróbuję się nawrócić :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: