logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chora psychicznie mama a moja skłonność do kłótni.
Autor: Aniz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-12-17 06:31

Mam mamę, którą kocham, lecz niestety jest chora psychicznie. Nie chce się leczyć. Mam tego dosyć. Namawianie nic nie daje. Z nią nie idzie wytrzymać. Nie idzie nic powiedzieć. Czasem ja też jednak przesadzam mocno. Dzisiaj powiedziałam jej, że sylwestra nie chcę po raz setny spędzać w domu, ale znając życie spędzę. Ot takie moje wyżalanie się typowe. Mam trudny charakter i lubię czasem nieświadomie prowokować, nie wiem skąd tak mam, ale żałuję za to potwornie. W dodatku wczoraj byłam u spowiedzi. Czy moje prowokacyjne jednak gadanie ale i żal w środku do matki to grzech ciężki? Obiecałam sobie że nie będę jej prowokować itp itd... Nawet po to się spowiadałam by Bóg mi przebaczył i pomógł. Czy straciłam przez tę kłótnię dar łaski? Boli mnie w środku to co zrobiłam... Czy może to nie grzech ciężki bo my się od początku życia kłócimy a ja mam naprawdę ciężki charakter i....byłam badana w kierunku.... Adhd.... I co sie okazało? Że je mam... Żałuje jeszcze raz mocno za to wszystko... Bo jednak wiem, że choroba nie wybiera... A byłam dosyć wredna dzisiaj....

 Re: Chora psychicznie mama a moja skłonność do kłótni.
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-12-25 14:51

Cześć,
"Mam mamę, którą kocham, lecz niestety jest chora psychicznie. Nie chce się leczyć."
Skoro mama nie chce się leczyć, to skąd wiesz, że jest chora psychicznie? Wiele osób może mieć trudny charakter, jednak nie musi to świadczyć o ich chorobie (już zaburzenie osobowości jest bardziej prawdopodobne).

Piszesz, że masz ciężki charakter a nawet ADHD. Odbijając piłeczkę: czy coś z nimi robisz? Dzięki psychoterapii można naprawdę zmienić swoje życie i stać się innym, lepszym człowiekiem.

"Dzisiaj powiedziałam jej, że sylwestra nie chcę po raz setny spędzać w domu, ale znając życie spędzę."
Jeśli nie chcesz spędzić sylwestra w domu, to po prostu idź gdzieś a nie spędzaj go w domu. Być może w Twoim mieście jest jakaś publiczna impreza, na którą można się udać (za darmo), mogłabyś skorzystać z takiej oferty. Nie wybieraj się jak sójka za morze.

 Re: Chora psychicznie mama a moja skłonność do kłótni.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-12-25 20:34

Człowiek może mieć zdiagnozowana chorobę, a nie chcieć się leczyć. Dotyczy to nie tylko chorób psychicznych, ale też np raka. To tak nawiasem, bo pytanie Mateysza na ten temat brzmi agresywnie i zaczepnie, oraz niesprawiedliwie sugeruje niewiedzę albo kłamstwo autorki wątku, co nie sprzyja udzielaniu pomocy.

 Re: Chora psychicznie mama a moja skłonność do kłótni.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-12-26 12:14

Aniz,

Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie ADHD, to nie powinnaś tego lekceważyć i szybko poddać się terapii. Myślę, ze dzięki temu możecie poprawić wasze wzajemne relacje.
Natomiast nie piszesz, czy lekarze zdiagnozowali u Mamy chorobę psychiczną. Czy są to jedynie Twoje przypuszczenia. Bo być może nie potrzebnie się martwisz o zdrowie psychiczne Mamy i sprawa wygląda zupełnie inaczej jak sądzisz. Czasami tak w życiu bywa, ze się mylimy lub podejmujemy błędne decyzje no i grzeszymy - jak zwykli grzesznicy. Ważne, ze widzisz swoje wady, mówisz o nich szczerze i za nie żałujesz. Pojednaj się z Mamą, a potem idź do spowiedzi i i Komunii św.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: