logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Tragicznie zmarła siostrzenica a święta
Autor: Piotr (---.29.165.26.threembb.co.uk)
Data:   2018-12-18 19:44

W zeszła sobotę pożegnałem mojego skarba, siostrzenica zginęła w wypadku, miała tylko 21 lat, była dla mnie jak młodsza siostra, byliśmy zawsze blisko, jak mam spędzić święta z rodzina, jak mam się radować z narodzin Jezusa, jak mam dzielić się opłatkiem i co sobie życzyć wspólnie z rodzina, co mam życzyć Mamie zmarłej córki, co mam życzyć dziadkom zmarłej wnuczki, jak mam to przeżyć?

 Re: Tragicznie zmarła siostrzenica a święta
Autor: Anita (---.centertel.pl)
Data:   2018-12-18 21:29

Bardzo Wam współczuję. Bardzo. Ja bym prosiła o pomoc Maryję stojąca pod krzyżem. Po ludzku jest to ciężar nie do udźwignięcia, a Ona zna taki ból.

 Re: Tragicznie zmarła siostrzenica a święta
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-12-19 00:03

Jezus się narodził po to, żeby śmierć stała się bramą do nowego życia, po to, żeby pocieszać smutnych. Dzięki Jego narodzeniu, śmierci i Zmartwychwstaniu Twoja siostrzenica mogła otrzymać pełnię życia. Życzę Tobie i Twojej rodzinie doświadczenia Bożego Narodzenia w pełni. Życzę bliskości Boga, doświadczenia Jego obecności, również w Waszym smutku.

 Re: Tragicznie zmarła siostrzenica a święta
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-12-19 01:07

Sytuacja jest trudna i bardzo Wam współczuję. Ja w tym roku też pożegnałam zmarłą tragicznie młodą osobę w rodzinie. Mimo bólu, jaki w nas jest, cieszę się z narodzin Jezusa. Dzięki temu, że Słowo stało się Ciałem, mogło się dokonać odkupienie ludzi. To natomiast pozwala nam czekać na życie wieczne, w pokoju duszy, z Bogiem. I chociaż w takiej chwili trudno to pojąć, każdy z nas wraca do domu Ojca, co jest naszą nadzieją, radością i ukojeniem nawet, gdy odejście z tego świata było nagłe i dla naszych bliskich niezrozumiałe. Czego życzyć? Chyba tylko spokoju. I żebyście za rok spotkali się w tym samym gronie. W obliczu tak ogromnej straty, tym bardziej docenić, że się ma pozostałych członków rodziny przy sobie. Docenić polską tradycję wolnego nakrycia dla tych, co odeszli. Modlić się za nich, a jeśli inni chcą i mają na to chęć, to o tej osobie rozmawiać. Nie udawać, że jest, jak było dotychczas, bo już zawsze będzie inaczej. Prosić Ducha Pocieszyciela o siły i wytrwanie. To nic dziwnego, że najbliższe święta nie będą tak zwyczajnie radosne. Dla takiego nastroju są kolędy spokojne, stonowane (Kolęda dla nieobecnych) - może warto takich posłuchać, by się wyciszyć i ukoić? A może przypomnij sobie, jak spędzała święta siostrzenica? Może była wesołą osobą? Nie tłumcie niczego. Szczerość i delikatność są najważniejsze. Zajrzyj do Syr 38, 16-23.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: