logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zdrada. wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2018-12-19 17:23

Witam
Popełniłam rok temu błąd. A nawet kilka błędów... Ciężko mi o tym mówić, bo to najgorsza głupota jaką zrobiłam. Wdałam się w kilka głupich romansów, czasem dochodziło do stosunku. Nie umiem wyjaśnić przyczyny. Chyba chciałam poczuć się doceniona, kochana a mój chłopak wtedy mi tego nie dawał. Myślałam o zerwaniu ale coś się zmieniło po wielu rozmowach. Stał się czuły, romantyczny i poczułam się kochana. Od tamtej pory zmagam się z okropnymi wyrzutami sumienia. Mówić mu o zdradzie - mogę go stracić na zawsze. Żałuję tego. Planujemy ślub... Jednak czy wyrzuty kiedyś ustąpią? Czy może trzeba zerwać? Nie chcę tego robić, zrozumiałam że go kocham i tylko z nim nie chce być. Jednak wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Proszę o jakąś poradę :(

 Re: Zdrada. wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Autor: Maja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-12-29 03:58

Powiem Ci tak, jeśli jesteś pewna swych uczuć i bardzo go kochasz, to idź z tym do spowiedzi, a nie zadreczaj chłopaka. Co on ma z tym zrobić? Czego się spodziewasz? Chcesz pozbyć się wyrzutów sumienia obarczając jego taką wiedzą? Podczas sakramentu pojednania otrzymujesz Boże przebaczenie. Ty sobie musisz też przebaczyć. Dopóki nie dojdzie do uzdrowienia twojego serca, plany o ślubie odłóż. Zatruwa Ci to radość, przeszłość jeszcze nie zamknięta...

 Re: Zdrada. wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Autor: Lola (---.pool85-51-119.dynamic.orange.es)
Data:   2018-12-29 11:42

Nie jesteś żoną, nie przysiegalas wierności. W Twoim przypadku seks z chłopakiem i seks z kochankiem to taki sam grzech. Po ślubie już nie zdradzaj.

 Re: Zdrada. wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Autor: ghgh (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-12-29 17:45

Uważam, że mężczyzna ma prawo wiedzieć żeby podjąć świadomą decyzję czy chce być z Tobą czy nie.
Nie wiem skąd ta chęć do zatajania zdrady, druga połowa musi wiedzieć z kim ma do czynienia. Albo wybaczy co wzmocni związek albo stwierdzi, że nie chce mieć nic wspólnego z niewierną kobietą.

 Re: Zdrada. wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-12-29 18:42

Nie radziłabym mówić o zdradzie, to go bardzo zrani a tobie też nie będzie z tym lepiej. Jeżeli się kochacie to zamknij przeszłość w swoim sercu, porozmawiaj z księdzem, idź do spowiedzi. Zacznij nowy rozdział w życiu przy boku ukochanego. Wiem, że nie jest to łatwe, bo mogą być bolesne wspomnienia. Pomódl się za siebie, swojego chłopaka i wspólną przyszłość.

 Re: Zdrada. wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju.
Autor: Magda (---.toya.net.pl)
Data:   2019-01-01 21:36

Jak powiesz, to wątpię, że z Tobą zostanie. Czy powiesz, czy nie powiesz, będziesz mieć zawsze z tym problem. Nie wymażesz tych faktów z pamięci tak po prostu. Będą rzutować na Twoje samopoczucie i związek, potem małżeństwo, czy z tym chłopakiem, czy ewentualnie z innym. Przepraszam, jeśli zbyt czarne wizje roztaczam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: