logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ksiądz nie dał mi dokończyć grzechu.
Autor: Perfekcjonistka (---.leon.com.pl)
Data:   2018-12-20 16:32

Szczęść Boże,

Właśnie wyszłam ze spowiedzi, ale martwi mnie jedna sprawa. Otóż spowiadałam się z grzechu nieczystości i zaczęłam wymieniać, że różne żarty, filmy itd. lecz w pewnym momencie ksiądz zaczął mówić i nie dał mi dokończyć wszystkiego co chciałam powiedzieć, a ja później byłam już tak zestresowana, że nie miałam odwagi już do tego wracać.

Czy grzech został mi odpuszczony?

Dużo ludzi mówi, że po wizycie w spowiedzi czują wielką ulgę i odżywiają na nowo, a ja pomimo, że wyznałam wszystko ja pomimo, że wyznałam wszystko, nadal jestem niespokojna. Czułam tylko lekką ulgę i to przez krótki moment.
Muszę przyznać, że ksiądz w konfesjonale powiedział mi parę mocnych słów, ale czy to mogło aż tak na mnie wpłynąć?
Czy to tylko moje wyrzuty sumienia i niepokój z powodu niewiedzy, czy ten grzech faktycznie nie został mi dopuszczony?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 Re: Ksiądz nie dał mi dokończyć grzechu
Autor: Hafciarka (---.centertel.pl)
Data:   2018-12-20 18:03

Bóg odpuścił ci wszystkie grzechy. Jeśli miałaś jakiś grzech ciężki, którego przez sytuację nie zdążyłaś wyznać - zrób to na następnej spowiedzi.
A uczucie ulgi jest tylko odczuciem i nie ma wpływu na łaskę sakramentu.

 Re: Ksiądz nie dał mi dokończyć grzechu
Autor: B. (---.191.91.209.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-12-21 00:01

"w pewnym momencie ksiądz zaczął mówić i nie dał mi dokończyć wszystkiego co chciałam powiedzieć"

Ksiądz zorientował się wystarczająco, że chodziło o, jak napisałaś "grzech nieczystości". Istota grzechu została zidentyfikowana wystarczająco dla księdza. Ksiądz wiedział, co masz na myśli. Możesz być spokojna, że jeżeli żałowałaś, to Bóg odpuścił Ci te grzechy (a ksiądz świadomie wypowiedział słowa "odpuszczam ci grzechy").

Ksiądz zdecydował że do oceny sytuacji wystarczy mu już szczegółów. Twoją rzeczą było pokorne wyznanie winy (co zrobiłaś) i przyjęcie z wdzięcznością Bożego Miłosierdzia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: