logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z?
Autor: janek (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2018-12-29 19:09

Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli».” – Ewangelia wg św. Jana 8,31-32.

„Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce [Chrystusa], ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna.” – 2 List św. Jana 1,9.

„W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.” ORAZ „Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.” – Ewangelia wg św. Jana 14,23 ORAZ Apokalipsa św. Jana 3,19-20.

Te fragmenty mówią o samych dobrych rzeczach jakie są związane z Trwaniem w Nauce Pana Jezusa. Jest to:
- stanie się uczniem Pana Jezusa i Poznanie Prawdy i wyzwolenie dzięki temu,
- posiadanie w sercu Ojca i Syna,
- bycie umiłowanym przez Ojca, przyjście do serca Pana Jezusa i Boga Ojca i Ducha Świętego, oraz przebywanie Ich w sercu i Wieczerzowanie.

Jaka jest zatem ta Nauka Pana Jezusa - od A do Z? Wydaje się to strasznie ważne znać tę Naukę i trwać w niej. Jaka ona jest? Od czego zacząć? Czy ta Nauka to jakieś zasady? Do czego ta Nauka namawia by wg niej, wg tej Nauki zacząć? Jaka ona jest od A do Z? Czy można by ją spisać? Jeśli jest w Piśmie opisana, to nie potrafię jej z Pisma - że tak powiem - „wyłuskać”! Jakie są konkretnie jej ramy, konkretne ramy tej Nauki? Bo przecież bardzo ważne znać ją dokładnie i świadomie w całych jej ramach trwać, bo wybieganie naprzód czy niedopełnienie, czy cokolwiek odbiegającego to tragiczne skutki. No i nie spełnią się wtedy gdy się nie trwa, te wspaniałe rzeczy, które mają nastąpić po trwaniu w Nauce Pana Jezusa.

Czy można jakoś z Pisma wynaleźć cały zakres tej Nauki, by do niej przylgnąć, wiedzieć, że oto jest ona, cała nauka, od A do Z, w całym zasięgu i ją zaakceptować i w niej trwać? Chciałbym poznać całe ramy tej Nauki. To wydaje się bardzo ważne. Do czego ta Nauka namawia, by od czego zacząć? Jaka jest cała ta Nauka, jak ona się zaczyna, jak prowadzi?

 Tematy Autor  Data
 Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy janek 
  Re: Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy zdun 
  Re: Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy Pax 
  Re: Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy moderator 
  Re: Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy janek 
  Re: Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy Kasia 
  Re: Jaka jest Nauka Pana Jezusa - od A do Z? nowy janek 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: