logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy poświęcić odnowioną relikwię?
Autor: Rosalinda (---.wist.com.pl)
Data:   2019-01-11 18:51

Mam dosyć nietypowy problem. Za symboliczną kwotę weszłam w posiadanie starego obrazu Oblicza Pana Jezusa z tym że obraz jest relikwią: na przełomie 19 i 20 wieku były popularne takie obrazy drukowane na płótnie z Najświętszym Obliczem Pana Jezusa - Veraiconu z rzymskiej bazyliki, czarobiałe, opatrzone pieczęciami i certyfikatem, dotknięte do relikwi Męki Pańskiej w bazylice w Rzymie. Wiem, nie godzi się handlować czy kupować tego rodzaju świętości, ale inaczej obraz uległ by zniszczeniu i wyrzuceniu więc go odkupiłam, naprawiłam, oczyściłam, wstawiłam w nowe ramy. I teraz pytanie: czy ktoś wie czy obraz należy ponownie poświęcić? Spotkałam się z opinią że relikwii każdego stopnia i Pisma Świętego się nie święci, są święte same w sobie.

 Re: Czy poświęcić odnowioną relikwię?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-12 20:49

A po co święcić? Ważna jest nasza modlitwa przez wstawiennictwo przedstawionego na nim (w nim) wizerunku osoby świętej. I nic więcej. Przecież nie modlimy się do obrazu (co sugerują nam protestanci), bo byłoby to bałwochwalstwem.

 Re: Czy poświęcić odnowioną relikwię?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2019-01-13 13:50

Chyba masz odpowiedz w swoim ostatnim zdaniu. Tez tak pomyslałam zanim doczytałam do końca twoj post. Mozesz dopytac księdza, jesli chcesz mieć pewność.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: