logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę modlić się swoimi słowami?
Autor: ninka (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-01-15 17:03

Zastanawiam się czy można ułożyć nowennę. Pewnie to nieprawidłowo określam, ale pragnę modlić się przez wstawiennictwo bliskiej Osoby w Niebie, która jest obecnie Błogosławioną. Nie wiem czy jest nowenna odnośnie tej Osoby, jest mało znana. Próbowałam szukać. Jeśli nie ma, czy można codziennie przez 9 dni modlić się swoimi słowami? Myślałam też o codziennej Eucharystii. nie wiem czy mi to wyjdzie, bo mam w tym czasie różne ważne sprawy. Pragnę modlić się za człowieka, który tego potrzebuje, by Pan Bóg kierował Jego życiem i układał.

 Re: Czy mogę modlić się swoimi słowami?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-15 20:38

ninko,

Nie podajesz imienia Błogosławionej / ego. Kto to jest? Bo może ktoś zna tę nowennę?

Myślę, że możesz modlić się za wstawiennictwem Błogosławionych w intencji tego człowieka i własnymi słowami. Oby była to modlitwa szczera i z całego serca.

 Re: Czy mogę modlić się swoimi słowami?
Autor: ninka (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-01-16 11:25

Mam na myśli Błogosławionego O. Antonina Bajewskiego. Jest oczywiście znany jako Błogosławiony Męczennik, głównie w Parafiach Franciszkańskich, choć nie tylko. Jego Osoba jest wśród beatyfikowanych przez Jana Pawła II, 13 czerwca 1999r. w Warszawie, 108 Męczenników wojny. Razem z Nim było 7 Franciszkanów Konwentualnych. Może to dobry czas, by przypomnieć Jego Osobę, bo jutro (17 stycznia) jest Jego Dzień Urodzin. Podaję do ewentualnego zapoznania: www.swzygmunt.knc.pl/SAINTs/HTMs/0508blANTONINjaneugeniuszBAJEWSKImartyr01.htm

 Re: Czy mogę modlić się swoimi słowami?
Autor: zdun (---.play-internet.pl)
Data:   2019-01-18 17:46

Witaj,

A czemu akurat nowenną? By modlitwa miała większą moc i skuteczność?
Jeśli tak to nie ma sensu. Natomiast jeśli masz jakieś natchnienie i wewnętrzne przynaglenie by akurat taką formę modlitwy - nowenną się modlić - to choć jej nie ma, módl się jak potrafisz, ułóż ją. Kim jesteśmy by ci mówić jak masz się modlić?
.
Inna sprawa, że Kościół w przeciągu wieków wypracował pewne formy modlitw, niektóre dostał od Boga, są sprawdzone i niekiedy warto ich używać aniżeli własnych form, gdzie często szuka się bardziej siebie i swojego wyrażania emocji aniżeli Boga.
.
Ty rozeznaj jaka kryje się pod tym wszystkim intencja, kochaj i rób co chcesz :)

 Re: Czy mogę modlić się swoimi słowami?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2019-01-21 21:22

Możesz się modlić swoimi słowami. To najpiękniejsza forma modlitwy. Zwracaj się do Niego jak do Ojca. Bóg nie jest księgowym. Nikt nie może ci narzucać form modlitwy, jeśli wypływa ona z miłości i kierowana jest do Miłości.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: