logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak być coraz lepszym chrześcijaninem?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-01-23 17:20

Szczęść Boże,

Pragnę stawać się coraz lepszym chrześcijaninem, ale nie wiem jak.

 Re: Jak być coraz lepszym chrześcijaninem?
Autor: zdun (---.play-internet.pl)
Data:   2019-01-23 19:40

Teresa z Avila powiedziałaby ci że lepsze jest wrogiem gorszego. Może raczej chciałbyś stać się świętym, rzeczywiście chrześcijaninem?
Chrześcijanie pierwszych wieków oddawali krew za wiarę, Biblia nic nie mówi o lepszym/ gorszym chrześcijaninie. Albo jesteśmy chrześcijanami albo jeszcze nie.
A więc chcesz stać się chrześcijaninem, dobrze. Choć każdy ma swoją drogę, indywidualną i niepowtarzalną, Bóg jednak wzbudził wiele charyzmatów i rzeczywistości w Kościele- dla nas, wierzących, by nam pomagać. Idź, poszukaj, zobacz gdzie woła cię Bóg. Co cię pociąga, co dotyka twego serca.
Stawanie się świętym to proces, w relacji z Bogiem i bliźnimi. Sam się nie uświęcisz, sam sobie wiary nie dasz ani nie załatwisz modlitwami. Proś Pana Boga o światło na Jego wolę względem ciebie, na pewno już coś przewidział. Odwagi! We wspólnocie Bóg już będzie cię formował dalej. Pięknie że masz już to pragnienie, teraz zrób drugi krok.

 Re: Jak być coraz lepszym chrześcijaninem?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-01-23 19:59

"34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».
J 13
Pozdrawiam

 Re: Jak być coraz lepszym chrześcijaninem?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-01-24 12:32

Dziękuję bardzo za rady. Bóg zapłać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: