logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy powinnam zerwać zaręczyny?
Autor: Rosalinda (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-01-26 11:24

Mam narzeczonego i zamierzamy się pobrać. Nie jesteśmy już młodzi, on ma 43 lata, ja mam 45. Na początku było ok, ale mam coraz więcej wątpliwości czy nie powinnam zerwać zaręczyn. Otóż, moj narzeczony ma 2 dzieci z poprzedniego związku ale nigdy nie był żonaty. Z dziećmi utrzymuje sporadyczny kontakt z racji niechęci byłej. Ja jestem wdową z dwójką córek. Ale zauważyłam, że moj narzeczony ma tendencje do bardzo lekkiego traktowania życia, spędza czas grając w gry komputerowe z nastolatkami, albo oglądając TV, dużo obiecuje ale mało robi, co prawda do pracy chodzi, ale lubi także sobie wypić pomimo że mówi że alkoholikiem nie jest. Z tym, że to picie takie co drugi czy trzeci dzień go łapię, może nie tyle że jest mocno pijany no ale w glowie mu szumi. Zdarzalo mu się obrażać mnie po pijanemu czy w złości i wyzywać czy kwestionować moją wierność bezpodstawnie, po moich groźbach że go zostawię wyciszył te zachowania, oprócz popijania sobie w tajemnicy. Po alkoholu jest bardzo ciężki, zapomina faktów, nie jest w stanie zamilczeć i plecie nonsensy i ja mam tylko słuchać bo mi wmawia, że go nie słucham. Nie mieszkamy razem, a współżycie zastrzegłam po ślubie. I im bliżej ślubu tym bardziej się obawiam, czy to właściwy człowiek. Zaczynam myśleć, że skoro poprzedniej kobiety nie traktował poważnie to ja także nie mam na to co liczyć, chociaż on zarzeka się, że to ona nie dochowała mu wierności i nie chciała małżeństwa a ze mną będzie inaczej... powiedziecie, uciekać czy jeszcze się wstrzymać ze zerwaniem zaręczyn? Wiem że to go zrani, bo wcześniej już raz zagroziłam rozstaniem jeśli tak niepoważnie będzie traktował życie i przyszłą rodzinę. Mam jakiś wewnętrzny niepokój, że nie powinnam poślubić tego człowieka, tym bardziej że byłoby to moje 2 małżeństwo, z pewnym inwentarzem i doświadczeniami życiowymi. Jednocześnie nie chcę być sama, samotność po tym jak się było w małżeństwie, bardzo doskwiera.

 Tematy Autor  Data
 Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy Rosalinda 
  Re: Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy refleksja 
  Re: Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy Kalina 
  Re: Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy Stasia 
  Re: Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy B. 
  Re: Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy Benia 
  Re: Czy powinnam zerwać zaręczyny? nowy Rosalinda 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: